A-tým prohrál, po nejhorším výkonu sezóny, na půdě poslední Chocně.

vs.

FK AGRIA CHOCEŇ - SK PARDUBIČKY

3 : 2 (2:2)

Branky: 21. a 41. Gronych, 61. Heger - 33. Krejčí, 40. Svatoň. Rozhodčí: Beneš (Valenta, Doskočil). ŽK: 4:2. Diváků: 80

SESTAVA

Zahradník - Tuťálek (26. Dojčán (58. Luptovský)), Čunderle, Zezulák, Norek - Froš (75. Robovský), T. Svoboda, L. Svoboda, Krejčí - Svatoň, Havelka (80. Hátle)

Ve 4. minutě se na pravé straně uvolnil Havelka, poslal do vápna střílený centr, který po teči jednoho z bránících hráčů orazítkoval tyč. Ve 14. minutě se do šance dostali také domácí, ale Zahradník byl pozorný. V 17. minutě se Zahradník zaskvěl znovu, když dokázal vyrazit tvrdou střelu z levé strany. V 21. minutě ztratil Tuťálek na levé straně míč a domácí rychlého přečíslení dokonale využili - 1:0. Ve 32. minutě se do sólo úniku dostal domácí Heger, ale Zahradník dokázal domácího hráče vychytat. O minutu déle poslal Havelka z pravé strany míč do vápna, který střelou z první uklidil do sítě Krejčí - 1:1. Ve 40. minutě poslal Norek dlouhý pas za domácí obranu, míč lehce tečoval Svatoň a bylo to 1:2. Jenže uběhlo pouhých 23 vteřin !!! a domácí po centru z levé strany dokázali zásluhou Gronycha vyrovnat - 2:2. Ve 43. minutě pak zatáhl Dojčán míč po pravé straně, přenechal ho Svatoňovi, který našel ve vápně zcela osamoceného Havelku, jenž ale obrovskou šanci doslova zazdil a míč poslal pouze do tyče.

V 58. minutě se domácí dostali do rychlého přečíslení, ale následné zakončení proletělo jen vedle levé tyče. V 61. minutě propadla středová řada a Heger střelou pod padajícím Zahradníkem vrátil domácím vedení - 3:2. V 70. minutě pak domácí mohli zvýšit, jenže po centru z levé strany skončil hlavičkový pokus jen těsně vedle pravé tyče.

Tomáš Mrázek, asistent Pardubiček:

„V Chocni se hrálo utkání, které svou úrovní nedosahovalo kvalit ani 1. A třídy. Předvedli jsme jednoznačně nejhorší výkon podzimní části. Nedokážu pochopit, o co vlastně chtějí hráči hrát. Bez zápalu, bez bojovnosti a bez srdíčka budeme dělat body jen těžko. Pokud se rapidně nezmění přístup všech, sledovali jsme v Chocni dva hlavní aspiranty na sestup.“

Vložil: Mrázek Tomáš