Lanškroun - Pardubičky 3:3 na penalty (5:4)

V utkání s kvalitním týmem Lanškrouna jsme vybojovali bod a udrželi soupeře z horní části tabulky po sebou.

Lanškroun - Pardubičky 3:3 ( poločas 3:2 ) na penalty 5:4

Střelci branek : Svěrák 2x , Svoboda

Sestava : Jákl

Pařízek , Hegyi P. , Svoboda , Šustr

Žák , Svěrák , Maršíček , Tobeš

Pečinka , Mec

Střídání : 2 min. Hegyi D. za Šustra , 45 min- Vltavský za Tobeše , Troják za Maršíčka a  65 min. Zeman za Mence

Před utkáním jsme řešili s kým vlastně na utkání pojedeme a nebylo to úplně jednoduché vzhledem k tomu , někteří naši kmenový hráči byli nemocní , dále jsme měli také povinnosti směrem k prvnímu mančaftu a tak dost složitě jsme vyjednali 3 hráče z mladšího dorostu. Nakonec jsme vyrazili s dostatečným počtem hráčů a do utkání vstoupili aktivně a hned od úvodu na soupeře vlétli. Bohužel již ve druhé minutě si Šustr zlomil ruku a my tak museli střídat a změnit rozestavení. Z počátku se zdálo , že bude vše v pořádku a to i z důvodu , že jsme šli ve 4 minutě do vedení , když nařízenou penaltu s přehledem proměnil Svěrky . Vedení 0:1. Avšak v následujících minutách nás soupeř vyvedl z omylu , když se jednoduchou hrou dostával před naše pokutové území a vytvářel si střelecké příležitosti. Obrana dnes nehrála kompaktně a ustupovala před soupeřem až do velkého vápna a soupeř měl tak prostor kombinovat před velkým vápnem a v 26 a v 29 minutě udeřil a dostal se do vedení 2:1- Ve 35 minutě sice Svěrky s trestného kopu srovnal na 2:2 , ale Lanškroun před polořasem šel znovu do vedení 3:2 z penalty.  Do druhého poločasu jsme nastoupili se změnami v sestavě a s jiným nábojem a s jinou koncentrací. Postupně jsme soupeře začali přehrávat ve středu pole a v 54 minutě jsme srovnali po standartní situaci Matyášem Svobodou na 3:3 . V 65 minutě naposledy vystřídali a šli trochu do rizika. Nakonec jsme z toho mohli vytěžit maximum a dvě velké šance zlikvidoval skvělými zákroky domácí brankář. a tak utkání skočřilo smírně a šlo se na penalty , ve kterých byli šťastnější domácí.

Dnes dva rozdílné poločasy : V prvním bázlivý výkon obrany , na kterém se podepsalo zranění Šustra a šparné rozestavení po střídání , které jde za námi trenéry. A slabší výkon ve středové řadě především směrem dozadu. Ve druhém poločase po domluvě zlepšený výkon .  Po střídání jsme dobře zasáhli do sestavy a především zařazení Pečinky do středu zálohy bylo terno. Péča hru rozhýbal a byl dnes nejlepším hráčem týmu. Ostatní zvedli hlavu a díky bojovnosti dotáhli utkání na soupeřově půdě až k penaltám. Chtěl bych pochválit za výkon Mece a ve druhém poločase Hegyi D na pozici stopéra., oba nám přišli pomoc z mladšího dorostu. Slušné zvládl utkání Svoboda a Pařízek , ke kterým se ve druhém poločase přidal Svěrky.

Vložil: Stanislav Procházka