Pardubičky - Prosetín/Holetín 4:1

9 kolo na domácí půdě ukázalo , že v této soutěži není žádného lehkého soupeře. Dlouho bylo utkání výsledkově vyrovnané a až závěr vyzněl pro náš tým.

Pardubičky - Prosetín//Holetín 4:1 ( poločas 1:0 )

Branky : Svoboda , Svěrák , Pečenka , Žák

Sestava :   Jákl

Svoboda ,  Hegyi  ,  Zezulák  , Šustr

Zeman  , Svěrák  ,  Bobek  ,  Žák

Troják  , Tobeš

Střídání : 53 min. Pečínka za Zemana, 58 min. Pařízek za Bobka , 74 min. Hegyi D. za Trojáka

Začátek utkání byl pro nás po nepovedeném utkání v České Třebové velmi důležitý a musím říci , že se nám povedl. Na soupeře jsme vlétli a hned ve druhé minutě šli do vedení po úniku krajního obránce Svobody , který s přehledem po zemi poslal míč do soupeřovi branky. Vedeme 1:0. Vedení však nemuselo trvat dlouho , když hned v zápětí po naší nekoncentrovanosti mohl soupeř vyrovnat. Na poslední chvíli zasáhl Šustr a nutno říci , že to zavánělo penaltou , kterou však rozhodčí nepískl. Toto bylo pro nás varováním a v dalším průběhu jsme soupeře zmáčkli a převážně hráli na jeho polovině avšak téměř bez šancí. Bylo to dobývání soupeřovi branky bez nápadu a lehkosti , která nám dnes chyběla. Soupeř houževnatě bránil a když se neujal Svěrákův roh a ani šance Svobody skončil poločas výsledkem 1:0

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil , soupeř nakopával dlouhé míče a my nenácházeli recept na jeho obranu. Místo toho , aby jsme vedení potvrdili přišlo zaváhání v našem vápně a byla z toho penalta , kterou soupeř v 52 minutě vyrovnal na 1:1. Zhruba 5 minut jsme se oklepávali z nepříznivého stavu a soupeř měl v těchto minutách navrch. Reagovali jsme střídáním a posílením zálohy , což se ukázalo jako rozhodující pro vývoj utkání. Asi od 60 minuty začali soupeři docházet síly a především po pravé straně , kde v tuto chvíli operoval Pečínka jsme se dostávali snadněji k soupeřově brance. V 65 minutě překvapivě vystřelil Svěrák a brankář hostů podcenil jeho střelu a umožnil nám jít do vedení 2:1. netrvalo dlouho a agilní Pečínka po krásné průníkové přihrávce v brejku nezaváhal a poslal nás do vedení 3:1. V 85 minutě se trefil i Žák a stanovil tak výsledek utkání na 4:1.

Dnes se nám tolik nedařilo a až na pár vyjímek  jsme podali průměrný výkom.  Odehráli upracované utkání , kdy nám chyběla lehkost a přesnos v útočné fázi. Vyzvednou bych chtěl Svobodu , který na obou postech odehrál výborné utkání a pak snad jen Pečínku , který po  vystřídání rozhýbal hru směrem dopředu. Příští týden jedeme na soupeře z Lanškrouna.

Vložil: Stanislav Procházka