V neděli 15.9. jsme odehráli další kolo krajské miniligy v nedalekých Dašicích

2010 - Dymák, Hanuš, Vodvárka, Vondruška
2009 - Antoš, Baťa, Brauner, Čermák, Hošek, Mazal, Semivan

Zápasy:

SK - Dolní Újezd     9:2     (3x Baťa, 2x Brauner, 2x Kaluža, Hošek, Mazal)

V prvním zápase nás čekal soupeř z Dolního Újezda, se kterým jsme se utkali už minulý víkend v domácím prostředí. I tentokrát se jednalo o poměrně jednoznačný zápas, ve kterém naši kluci byli ve všech herních činnostech lepší než soupeř. Soupeři se sice podařilo srovnat na 1:1, když náš první gól vstřelil Matyáš Brauner, ale poté už dominovali kluci z Pardubiček.

SK - Dašice/Moravany     7:1     (4x Brauner, Baťa, Kaluža, Semivan)

Tak jak jsme kluky po prvním zápase chválili za předvedenou hru a bojovnost, tak v druhém zápase bychom je museli spíše pokárat. Soupeř nás na začátku prvního poločasu nepřijemně "zamknul" na naší polovině a my jsme se celé první střídání (cca 3 minuty) nemohli z tohoto sevření dostat a pouze jsme míč odkopávali nesmyslně do autu. Takovýchto nefotbalových pasáží bylo z naší strany v utkání bohužel několik, kdy jsme z nějakého pro nás neznámého důvodu přestali hrát fotbal nám vlastní (hra po stranách hřiště s množstvím příhrávek) a každý se to snažil urvat sám středem hřiště na sílu. Výsledné skóre sice vypáda jednoznačně, ale za to mohou kluci poděkovat v bráně Lukášovi a Filipovi, kteří spoustu šancí soupeře zlikvidovali (Filip dokonce parádně vychytal penaltu :) ). Kdyby tak výsledek utkání byl 7:7, asi bychom se nemohli divit. Soupeř měl v tomto utkání také velkou smůlu, kdy neproměňoval ani nejjasnější brankové příležitosti.

SK - Přelouč     7:1     (2x Baťa, 2x Dymák, 2x Semivan, Kaluža)

V posledním zápase jsme nastoupili proti nám opět známému soupeři z miniligy v Pardubičkách, kterému jsme rozhodně měli co vracet (prohra 3:9). Přelouči sice chyběli dva šikovní kluci, ale to rozhodně náš výkon nesnižuje. Na soupeře jsme parádně vlétli a po brankách Jonáše, Berta, Vaška a opět Jonáše jsme první poločas vyhráli 4:0. Přelouč vypadala, že moc neví, co má hrát a tak pouze balóny odkopávala směrem na naši půlku, kde je naši obránci sbírali a posílali jeden nebezpečný míč za druhým na naše útočníky a záložníky. V druhém poločase jsme se prosadili ještě třikrát a výsledek soupeř pouze kosmeticky upravil na konečných 7:1 (nutno uznat, že branka to však byla výstavní).

Hodnocení:

Vzhledem k tomu, že jsme ve všech třech zápasech tentokrát zvítězili a výsledné skóre jsme měli 23:4, nedá se toto kolo miniligy hodnotit jinak než výborně. Malinko zdvižený prst akorát za druhý zápas, kdy jsme se zbytečně přizpůsobili soupeři a opustili tak náš styl hry. Jinak ale všichni kluci předvedli výborné výkony. Zejména druhá (mladší) pětka předváděla krásný kombinační fotbal, na který je radost se dívat :) První pětka je zatím taková těžkopádnější, ale s trenéry máme spoustu času na tomto pracovat. Pochválit bychom také chtěli oba naše brankáře, kteří chytali fantasticky :)

V neposlední řadě naše díky míři k rodičům a divákům, kteří nás přijeli do Dašic podpořit :)