Obrana: Němec, Kříž, Bednář Josef, Kubista
Záloha: Karlík, Tuťálek, Hátle, Maršíček Michal

Střídající: Havelka (46), Dostál (62), Duha (75), Bednář Jindřich (85)

Skóre:

3:4 (Řihák 2x, Havelka)

Utkání:

Utkání zcela zásadně ovlivnily oba začátky prvního poločasu, kdy jsme zcela nekoncentrovaní udělali ve 3 minutě chybu, kterou jen podtrhla situace 1 na 1 v obraně a byli jsme potrestání na 0:1. To dalo soupeři naději a sebedůvěru a přibližně 20minut se hrál v celku vyrovnaný fotbal. Druhá polovina prvního poločasu se ale vyvíjela přesně tak, jak bychom takové utkání měli sehrávat a to rychlou kombinační hrou, která využívá své krajní hráče a necpe vše středem a nebo nakopávanými míči. Naše trpělivá a dobrá hra přinesla hned dvě branky Řiháka a otočení výsledku na nadějných 2:1.

Začátek druhého poločasu byl ještě zásadnější než ten první. Místo, abychom vedli 4:1 po 3 minutách, kdy jsme na soupeře vlítli, tak jsme opět hloupě inkasovali a to hned dvakrát v 51 a 55 minutě. Od tohoto okamžiku jsme začali být (zbytečně!) v křeči a soupeř se stáhl do obraného bloku, my jsme ale upustili od kombinační hry přes krajní záložníky (obránce) a snažili jsme se zápas vzít na sebe a protlačit se středem. Když v 78 minutě Horák završil svůj hattrick (kdy byl Ostřetín asi po 4 za druhý poločas na naší polovině), tak se situace ještě více zkomplikovala. My jsme dokázali díky Havelkovi snížit na 3:4 v 82 minutě, ale vyrovnání a ani obrat jsme už nestihli, ačkoliv k tomu šance byli (Kříž nebo penaltový zákrok na Havelku).

Hodnocení:

Utkání neovlivnily pouze dva nezvládnuté začátky obou poločasů a následná nervozita před domácím publikem, které s tímto soupeřem čekalo výhru 5:0. Na výkonu týmu se také velmi projevila skutečnost, že jsme vůbec poprvé hráli ve stoperské dvojici bez naši stálice Pařízka a ani Bednář a ani Kříž na tomto postu tuto sezónu ještě nehráli, ačkoliv za mě Kříž odehrál první poločas s velkým přehledem. Zpětně také vyhodnocuji (celou noc jsem nespal :) ) chybu trenéra v taktice, kdy jsem měl po inkasované brance na 2:3 Němce posunout na stopera, Bednáře na osobku jejich jediného útočníka s číslem 11 a Kříže posunout do střední zálohy a Tuťálkovi dát více volnosti v pozici "podhrotu". Protože od té doby soupeř hrál na jednoho útočníka a pouze míče odkopával na naši polovinu.

I přes prohru mají podobná utkání mnoho kladů. Opět si sedneme na zadek a začneme poctivě přistupovat k zápasům (protože přístup k tréninkům je v béčku fantastický, nejlepší za posledních 14 let co jsem v mužích). Uvědomíme si, že body nám nikdo zadarmo nedá a i ti nejslabší soupeři se bijí o každý bod.
Dále musím pochválit oba dorostence (Kubista 2002 a Maršíček 2002), pro které to byl první start za muže a oba předvedli výborné výkony, Maršíčkova strana v prvním poločase byla naší největší zbraní a Kubista celé utkání odehrál prakticky bez větší chyby. Našim nejlepším hráčem byl Hátle, velká posila, děkujeme.