První miniliga - Pardubičky + FOTO

Kompletně nový tým se na domácím hřišti velmi dobře popasoval se svými soupeři při své premiéře.

Nominace:

2011 - Kaluža
2010 - Hanuš, Mikulecký, Vodvárka, Vondruška
2009 - Baťa, Brauner, Čermák, Machek, Mazal, Šlechta

Výsledky:

SK - Třemošnice
12:3   (3x Baťa, 2x Brauner, 2x Kaluža, 2x Machek, Šlechta, Hanuš, Mikulecký)

SK - Dolní Újezd
8:1   (4x Kaluža, 3x Brauner, Baťa)

SK - Přelouč
3:9   (2x Baťa, Machek)

Hodnocení:

Do miniligy a do podzimní části jsme vstoupili velmi dobře a vydařeným utkáním proti Třemošnici, kdy jsme soupeře přehrávali. Třemošnice se do gólových pozic dostávala spíše po našich hrubých chybách než po nějaké povedené kombinaci. Ale ani my jsme nehráli jako z partesu, nicméně bylo vidět mnoho fotbalových okamžiků a myšlenek, za což kluky chválím. Jednalo se o první utkání vůbec a je nutno konstatovat, že z kluků, kteří hráli miniligu loni za starší přípravku, byl na hřišti pouze Brauner, Čermák a Machek.

Druhé utkání bylo fyzicky náročnější. Dolní újezd měl více fotbalových okamžiků než Třemošnice, ale také to spíše hráli na sílu a na dlouhé nakopávané míče na velmi důrazného útočníka. I v tomto utkání bylo na naší straně mnoho zbytečných chyb, ale i kombinací na jeden dotek.

Třetí a nejtěžší utkání jsme si schovali na konec proti Přelouči. Kde Přelouč hraje na svoji věkovou kategorii opravdu pěkný fotbal a je vidět, že má mnoho kluků 2009 již delší dobu pohromadě. My s novým a mladým týmem jsme jim byli v určitých pasážích utkání vyrovnaným soupeřem, ale v utkání byla i hluchá místa, kdy jsme byli zralý na ručník :D 

Děkuji klukům za místy i heroické výkony, je třeba sdělit všem čtenářům, že se v krajské minilize mnohé změnilo:

- zvětšilo se hřiště na rozměry 27m x 42m
- prodloužil se čas utkání na 2x18minut

Tyto dvě změny logicky kluky mnohem více fyzicky zatěžují, kdy se hraje mnohem déle (108minut za dopoledne pro kluky 8-10let ... fíha) a na větším prostoru ve stejném počtu.

My se krom těchto změn potýkáme s novým kádrem a především u kluků 2010 (a 2011) je obrovská změna ve hře ze stylu 4+1 na 5+1. Bude proto potřeba hodně trpělivosti s dětma jak ze strany trenérů, tak i rodičů, kdy se podzimní část spíše zaměříme na herní sehranost a né na výsledky (ikdyž to občas je velmi těžké :D )

FOTO:

děkujeme panu Šlechtovi

https://pardubickyfoto.rajce.idnes.cz/KM_Pardubicky_8.9.2019/ 

Vložil: Martin Svoboda