Obrana: Němec, Pařízek, Svoboda Matyáš, Bednář Josef

střídající: Tobeš (45), Dočekal (55), Bednář Jindřich (85)

Skóre:

1:2   (2x Řihák)

Utkání:

Na hřišti jsme až na několik chyb předvedli soustředěný výkon, kdy jsme Selmici převážnou část utkání jasně přehrávali svoji rychlejší prací s míčem a svým dobrým pohybem.

První poločas se nesl v duchu oťukávání se navzájem a zvykání si na nekvalitní povrch. My jsme se snažili hrát fotbal a soupeř spíše nakopával dlouhé míče na své rychlé a důrazné útočníky, kteří se snažili prosadit. Měli jsme mnoho slibných šancí (průniky Pečínky, Němce, na druhé straně Bednáře, v útoku sám před brankářem zklamal Dostál), nakonec se podařilo vstřelit branku z pokutového kopu, kdy si Řihák sám penaltu připravil (svým průnikem, kdy jeho střelu bránící hráč hrál ve vápně rukou) a pak ji proměnil.

Ve druhém poločasu se změnila dynamika hry, kdy střed hřiště velmi oživilo duo Pečinka a Tobeš a my mohli Karlíka posunout do útoku, kde se mu poslední utkání daří. Soupeř byl v obraně výrazně slabší než v útoku a my jsme prakticky celý druhý poločas hráli s míčem a na jejich polovině. Bohužel ani tentokráte jsme nedokázali proměnit jasné šance, kde jedna akce mluví za vše. Tobeš po pravé straně krásně zatáhl míč, přihrával na zcela volného Dostála, který měl před sebou odkrytou branku a sám z malého vápna nedokázal míč dostat do sítě. Brankář se sice hbitě a dobře přesunul kdruhé tyči, ale i tak toto musí být góly. Uklidnění přišlo v 75minutě, kdy jsme běželi 3 na jednoho, Řihák to vzal na sebe a využil nepozornosti golmana a střelou (no ... prostě bodlo :D ) za hranicí velkého vápna zvýšil na 0:2. Drama nastalo až na konci utkání, kdy Pečinka ve vápně fauloval a domácí snížili na 1:2. V 90minutě ještě následoval přímý kop za hranicí našeho velkého vápna, ale těsné vedení jsme nakonec jasně udrželi.

Velká škoda, že jsme neproměňovali své šance a zápas dohrávali pod tlakem. Navíc by utkání za stavu 0:3-0:4 nebylo tak ostré, kdy nám především jejich "5" pokopala svoji podlou hrou asi 3 naše hráče ... úplně zbytečně.

Hodnocení:

Kluci předvedli parádní výkon, dodržovali stanovenou taktiku a celý zápas odehráli především srdíčkem, bojovností a s mnohem větší touhou vyhrát než soupeř. Výborně jsme se popasovali s těžkým terén, kde místama (celá jedna polovina hřiště) absolutně chyběla tráva, dále jsme se popasovali i s typickým fun klubem, který k podobným klubům patří a v neposlední řadě i s domácím mávačem, který byl doslova 12-ctým hráčem (Pilňas mu to od plic krásně, ač vulgárně, vysvětlil).

Toto utkání nás ohromně podržel Johan svým špičkovým výkonem, dále nadstandardně zahrál Bednář Josef se Svobodou a v druhém poločase střídající Tobeš a do útoku se posunuvší Karlík. Ale i ostatní hráči podali kvalitní výkony na 100% a opravdu se toto utkání na hřišti nenašel slabý článek a nebo hráč, který by to odchodil.