A-tým v Litomyšli doslova odevzdal všechny body.

vs.

TJ JISKRA LITOMYŠL - SK PARDUBIČKY

3 : 0 (2:0)

Branky: 33. Gyömber, 35. a 51. Urbanec. Rozhodčí: Mach (Hořínek, Jelínek). ŽK: 1:3. ČK: 0:1. (90.+1. Tuťálek). Diváků: 100

SESTAVA

Zahradník - Tuťálek, Čunderle, Zezulák, Norek - Froš (56. Havelka), L. Svoboda (46. Dojčán), Libánský (58. Šprachta), T. Svoboda, Krejčí (86. Hátle) - Svatoň (71. Buš)

První vážnější situace byla k vidění v 17. minutě, kdy Svatoňův křížný pokus jen těsně minul pravou tyč. O minutu déle si připsali první šanci i domácí, ale po centru z levé strany míč branku přeletěl. Ve 23. minutě odcentroval z pravé strany Froš, na míč si naskočil Svatoň a hlavou poslal míč do břevna, následnou dorážku pak Krejčí mezi tři tyče neposlal. Ve 33. minutě Čunderle fauloval na rohu velkého vápna a domácí se po následném přímém kopu prosadili zásluhou Gyömbera - 1:0. Uběhly pouze dvě minuty a Čunderle na pravé straně místo malé domů, či uklizení míče do autu, zvolil otočku, o míč přišel a domácí tohoto zaváhání dokázali využít - 2:0. Ve 43. minutě se pak ještě v obrovské šanci objevil T. Svoboda, ale po centru Krejčího mířil levou nohou vedle.

Hned v úvodu druhé půle se domácí dostali po pravé straně až na hranici vápna, odkud přišel centr na zadní tyč a bylo to 3:0. O minutu déle domácí obrana chybovala, k míči se dostal Libánský, jenže s brankářem přehodil lobem i domácí branku. V 58. minutě se vápně objevil Svatoň, ale svůj pokus namířil jen do nohou brankáře. V 68. minutě se v akci 3 na 3 dostal do vápna Šprachta, ale křížnou střelou nastřelil i on pouze nohy domácího brankáře. V 79. minutě si Havelka navedl míč na střed, vyslal levou nohou povedený pokus pod břevno, který domácí brankář vytěsnil na rohový kop. V 90. minutě pak po chybě Zezuláka mohli domácí přidat čtvrtý gól, ale obrovské příležitosti nevyužili.

Tomáš Mrázek, asistent trenéra:

„Připadám si jako blázen. Prohra 0:3 vypadá sice jednoznačně, jenže dění na hřišti tomu vůbec neodpovídá. Úvodních 35 minut jsme hráli, vytvořili si dvě obrovské šance, ale ty jsme využít nedokázali. Pak jsme během jediné minuty vytvořili dvě zcela nepochopitelné hrubé chyby a bylo to 0:2. Hned v úvodu druhé půle jsme vytvořili hrubku číslo 3 a již bylo těžké něco s utkáním udělat. I přesto všechno jsme si nakonec vytvořili ještě šest gólových šancí, které jsme ale doslova zazdili. Šíleně mě prohra v Litomyšli štve, protože soupeř zvítězil jen díky našim chybám a naší nemohoucnosti, což po utkání potvrdili i domácí hráči a trenéři…“