Pardubičky - Choceň 2:1

Vítězství nad silným soupeřem s Chocně přišlo po velkém nasazení a trpělivosti celého týmu až v 90 minutě.

Střídání : Tichý za Tobeše , Bobek za Maršíčka , Dočekal za Pečenku , Pařízek

Dnes jsme přivítali soupeře , který byl v tabulce lehce pod námi a tudíž jsme hráli vlastně o udržení náskoku a potvrzení výsledku z minulého týdne. V týmu Chocně nastoupili hráči , kteří pravidelně nastupují v KP dospělích a my jsme museli eliminovat  jejich sílu a dát ještě přidanou hodnotu ve formě nasazení. Hned od úvodu jsme na soupeře vlétli a relativně dobrou hrou měli utkání pod kontrolou. Soupeř těžil pouze z rychlého přechodu do útoku a z nakopávaných míčů. Tyto jeho snahy jsme zachytávali až na jednu situaci , kdy skvěle soupeře vychytal Jákl. V 27 minutě jsme šli do vedení po krásné akci ze strany , kdy na jejím konci byl Tobeš. Ve 40 minutě přišla snad jediná větší chyba , kdy Maršíček prohrál souboj ve středu pole a soupeř byl v brejku faulován ,,kopala se penalta a stav utkání se vyrovnal na 1:1. V samém závěru mohl vedení na naší stranu strhnout velmi dobře hrající Pečenka , ale tváří v tvář brankáře hostů nepřekonal a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu . Soupeře přehrávali především po stranách hřiště a měli výrazný tlak,  avšak dlouhou dobu bez gólového zakončení. Po střídání jsme se dostali ve velkém vápně několikrát k zakončení , ale buď jsme branku netrefili nebo míč skončil na těle obránců. V 72 minutě po dobrém autu byl ve vápně faulován Tichý a exekuce pokutového kopu se ujal Svěrák , který míč do sítě soupeře nedostal. A tak jsme museli trpělivě dobývat soupeřovu branku. Úleva přišla až v samém závěru , kdy se po důrazu prosadil Zezulák a stanovil výsledek na konečných 2:1.

Jednalo se o náš dosud nejlepší výkon a díky bojovnosti a trpělivosti jsme utkání dovedli do vítězného konce. Všem hráčům děkujeme za výkon , bojovnost a nasazení. Chci na tomto místě vyzvednout výkon Žáka a Pečenky a přehled stoperské dvojice.

Vložil: Stanislav Procházka