Slatiňany - Pardubičky 0:4

Vítězství ve Slatiňanech se nerodilo lehce, přišlo až se zlepšeným výkonem ve druhém poločase.

Slatiňany - Pardubičky 0:4 ( poločas 0:1 )

Branky : Maršíček , vlastní gól po centru Trojana , Trojan , Žák

Sestava : Jákl

Bažant   Hegyi P.   Svoboda   Šustr

Zeman   Svěrák   Bobek   Tobeš

Trojan   Žák

Střídání : Maršíček 19. min, 60 Kubista , 66 Pařízek , 75 Dočekal

Utkání ve Slatiňanech jsme nezačali moc dobře a domácí byli lepším týmem téměř do 40 minuty utkání. V úvodu jsme hráli nekoncentrovaně , bez bojovnosti a důrazu. Domácí nás dobře napadali a tak měli více ze hry a také několik možností skórovat. Přesto jsme šli do kabiny  spokojenější , když z jediné naší akce skóroval Maršíček , kterému dobře do volného prostoru přihrál Svěrák. Poločas 0:1

Po důrazné poločasové domluvě jsme se ve druhém poločase začali lépe. Postupně jsme začali dobře kombinovat a získávali výraznou převahu nad soupeřem. K tomu pomohlo i přestavění některých postů , když především přeřazení Žáka do zálohy a následné posunutí Šustra z  obrany bylo klíčové. Najednou jsme byli důraznější lépe přistupovali k hráčům soupeře a získávali odražené míče , ze kterých jsme se dobrou kombinací dostávali do postraních prostorů a odtud i do gólových příležitostí. Druhou branku si domácí dali sami , když po úniku ze strany centroval Troják. 0:2. Další branka přišla z podobné akce , kdy Svěrky uvolnil nabíhajícího Šustra a ten ve vápně našel Trojáka , který se z hranice malého vápna nemýlil a upravil na 0:3 . Účet uzavřel na konečných 0:4 Žák , kdy po stejné kombinační akci přihrával Troják.

Nutno říci že výsledek vypadá jednoznačně , ale soupeř nehrál vůbec špatně. Kdyby nepřišli změny v sestavě a výrazné zlepšení ve druhém poločase,  určitě by bylo utkání dramatické až do konce . Chtěl bych vyzvednout výkon Trojáka , který měl prsty ve 3 brankách , ve druhém poločase pak Žáka a Svěráka , kteří hráli ve druhém poločase konečně pro tým.

Příští sobotu doma s Chocní v 10,15 hod.

Vložil: Stanislav Procházka