A-tým slaví první výhru. Doma sdolal Poličku

První body do tabulky přišly po zlepšeném výkonu.

vs.

SK PARDUBIČKY - SK POLIČKA

4 : 0 (1:0)

Branky: 25. Libánský, 74. Dojčán, 78. Svatoň, 81. Norek. Rozhodčí: Schmeiser (Papáček, Svědiroh). ŽK: 2:1. Diváků: 120

SESTAVA

Zahradník - Tuťálek, Čunderle, Zezulák, Norek - Jonáš (84. Havelka), L. Svoboda, T. Svoboda, Libánský (57. Dojčán), Krejčí (84. Froš) - Svatoň (81. Šprachta)

Jako první se do šance dostal v 7. minutě utkání L. Svoboda, jehož pokus z 25 metrů mířil do středu branky. O dvě minuty déle přenesl nádherně T. Svoboda míč na levou stranu na Norka, ten ho do vápna předložil Krejčímu, jenž hlavou mířil mimo tři tyče. Ve 12. minutě se ve velké příležitosti objevil ,po centru Libánského, Tuťálek, jenže míč ideálně netrefil a následná dorážka Norka mířila vysoko nad. Uběhla pouze minuta a Krejčí křížnou střelou donutil brankáře k dobrému zákroku. Až ve 22. minutě se do první šance dostali také hosté, jejich pokus dokázal Zahradník vyrazit na rohový kop. V 25 minutě se po rozehraném rohovém kopu dostal k míči Norek, stříleným centrem našel nohu Libánského a bylo to 1:0. Ve 33. minutě zkoušel štěstí Tuťálek, ale jeho technická střela z 18 metrů branku přeletěla. Ve 43.minutě zahrozili opět hosté, když po centru zprava a následné hlavičce, zazvonilo za Zahradníkem břevno.

V 58. minutě odcentroval zprava Tuťálek a Jonáš mířil hlavou nad. O minutu déle poslal Jonáš míč za obranu na zabíhajícího Norka, jeho tvrdou střelu na přední tyč brankář hostů vyrazil na rohový kop. Po něm se k zakončení hlavou dostal T. Svoboda, ale i on branku přestřelil. V 63. minutě hosté rozehráli přímý kop a následnou střelu z vápna dokázal Zahradník skvělým zákrokem nohou zneškodnit. V 73. minutě založil, po rohovém kopu hostů, Jonáš rychlý brejk přihrávkou na Svobodu, ten míč krásnou uličkou poslal na volného Dojčána, který po kliččce brankáři uklidil míč do odkryté klece - 2:0. V 77. minutě využil Svatoň zaváhání hostující obrany, brankáři následně vypíchl míč a poslal ho do sítě potřetí - 3:0. V 81. minutě našel Krejčí parádním pasem volného Norka, který po bezchybném zpracování a následné střele, propálil brankáře hostů - 4:0. V 85. minutě pak zkoušel štěstí ještě Havelka, ale jeho tvrdou střelu brankář vyrazil.

Tomáš Mrázek, asistent trenéra:

„Jsme velmi rádi, že jsme druhé domácí utkání už zvládli. Jak výsledkově, tak i zlepšenou hrou. V týdnu jsme s týmem hodně pracovali a důkladně ho připravovali. A přineslo to kýžené ovoce. Vše, co jsme si řekli a nacvičili, jsme nakonec dokázali plnit. Vyjma úvodních dvaceti minut druhé půle. Poličku jsme zcela po zásluze porazili. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb v obranné fázi a především jsme si vytvořili velké množství brankových příležitostí. Hned čtyři jsme využili. Za přístup musíme pochválit celý tým. Nicméně stále je co zlepšovat. Navíc, jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá…“

Vložil: Mrázek Tomáš