5 kol a 12 bodů to je účet staršího dorostu po odehraných 5 kolech

Pardubičky Hlinsko 3:2 Pardubičky - Moravská Třebová 3:2 Polička - Pardubičky 1:6 Pardubičky - Litomyšl 1:0 Přelouč - Pardubičky 4:0 Vzhledem k tomu že jsme dostali k hodnocení až po 5 kole bude v článku víceméně kompletní hodnocení než konkrétní.

Starší dorost absolvuje po krátké přípravě své nejnáročnější období , kdy v 20 dnech odehraje 6 mistrovských utkáních. Trochu si připadáme jako profíci z ligy, téměř každý 3 den utkání. No asi by se někdo na svazu měl nad tím zamyslet ,kde se stala chyba !!!

Teď se vrátíme k tomu co se nám podařilo a co ne .

První utkání : Pardubičky - Hlinsko 3:2  ( branky : Svěrák 2x , Maršíček )

Utkání s kvalitním soupeřem bylo prvním v řadě a přineslo především v prvním poločase řadu nepřesností . Ve druhém poločase jsme především v úvodu byli lepším týmem a vítězství jsme si pohlídali.

Druhé utkání : Pardubičky - Moravská Třebová 3:2 ( branky : Svěrák 2x , Žák )

Ve druhém utkání jsme gólově odskočili už v prvním poločase a šli do vedení 3:1. Ve druhém jsme hráli poměrně hezký fotbal s velkým počtem přihrávek a spoustu pohledných akcí avšak bez gólového efektu a tak po chybě v rozehrávce jsme soupei dovolili snížit na konečných 3:2

Ve třetím utkání na půdě soupeře s Poličky jsme hráli poměrně vyrovnanou partii a dlouho bylo utkání na vážkách i když konečný účet byl jednoznačný . Polička - Pardubičky 1:6 ( branky : Svěrák 2x , Kubista , Bobek , Troják , Tobeš )

Čtvrté utkání : Pardubičky - Litomyšl 1:0 ( branka : Žák )

Toto utkání nám vzalo hodně sil a rozhodli jsme ho až v samém závěru , kdy se prosadil velmi dobře hrající Žák. K tomuto utkání jsme nastoupili v silně oslabené sestavě a jen houževnatostí a bojovností jsme toto utkání zvládli.

V pátém utkání nás čekal soupeř z Přelouče. Přelouč - Pardubičky 4:0

Toto utkání jsme výsledkově nezvládli , když soupeř branky střílel a my jsme neproměnili ani ty nej šance. Nutno říci , že jsme nebyli horším týmem ...měli jsme více ze hry a měli i více šancí , ale na to se nehraje. Klukům děkujeme , že se ani za stavu 4:0 nepoložili a dohráli utkání se ctí.

Po odehraných 5 kolech jsme na 3 místě s počtem 12 bodů. Nově tvořící tým má rozhodně na čem pracovat  , ale také zde je na čem stavět. První utkání nám ukázala , že nám největší problém dělá proměňování šancí a hra tělem. Dílčí starosti máme s organizací hry a koncentrací po celé utkání. Naopak nás zatím zdobí bojovnost a snaha chyby odstraňovat. Příští utkání ukáží kam se posouváme. Následující utkání hrajeme v sobotu na půdě Slatiňan.

Vložil: Stanislav Procházka