A-tým neuspěl v Krajském přeboru ani na druhý pokus.

vs.

TJ SVITAVY - SK PARDUBIČKY

6 : 2 (2:0)

Branky: 40. a 90. z pen. Válek, 41. Juřík, 56. Leinweber, 60. Vacek, 69. Škáva - 48. Svatoň, 67. Norek z pen. Rozhodčí: Brychta (Depeš, Vojta). ŽK: 0:2. Diváků: 210

SESTAVA

Zahradník - Froš. Münzberger (26. Dojčán), Čunderle, Norek - Tuťálek, Svoboda T. (75. Luptovský), Libánský (68. Hátle), Krejčí - Svatoň (75. Šprachta), Buš (46. Havelka)

Již v páté minutě se Svitavy dostaly do první šance, ale domácí útočník, po centru z levé strany, branku přestřelil. 10. minuta přinesla další příležitost domácího celku, když střelu  z vápna, dokázal Zahradník vytěsnit na rohový kop. Ve 28. minutě se na druhé straně dostal do šance Dojčán, ale střela levou nohou přesně nemířila. O dvě minuty déle střílel z levé strany domácí Válek, ale Zahradník byl na přední tyči pozorný a pokus zneškodnil. Ve 36. minutě se do obrovské šance dostal Dojčán, kterého ke skórování vybídl Svatoň, jenže křížná střela proletěla jen těsně vedle pravé tyče. O minutu déle se po rozehraném rohovém kopu dostal k míči Tuťálek, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi nenašel. Ve 40. minutě se poprvé v utkání měnilo skóre. Tuťálek na levé straně dostal do úzkých T. Svobodu, který míč ztratil a z rychlé brejkové situace propálil tvrdou střelou na přední tyč Zahradníka domácí Válek - 1:0. Uběhla pouze minuta a Zahradník lovil míč ze sítě podruhé, když se střelou z hranice vápna prosadil Juřík - 2:0.

Hned v úvodu druhé půle se pěknou kombinací prezentovali Krejčí se Svatoněm a druhý jmenovaný následně snížil na 2:1. V 52. minutě mohlo být vyrovnáno, jenže po rohu Svatoně Krejčí branku hlavou přestřelil. V 56. minutě domácí dlouhým křížným míčem donutili Dojčána k hlavičce, ten bohužel míč poslal přímo k nohám Leinwebera, pro kterého již nebyl problém vstřelit gól. - 3:1. O dvě minuty déle se vyznamenal Zahradník, který skvělým zákrokem zneškodnil střelu z 20 metrů k levé tyči. V 60. minutě se po dalším zaváhání obrany dostali domácí na brankové čáře k míči a po zpětné přihrávce zvyšoval Vacek již na 4:1. V 66. minutě byl ve vápně nedovoleně zastaven Norek a pískal se pokutový kop. Ten sám faulovaný proměnil a bylo to 4:2. Jenže uběhly pouze 3 minuty a Škáva střelou na přední tyč vrátil domácím vedení o tři góly - 5:2. V poslední minutě utkání pak Tuťálek nesmyslným zákrokem ve vápně poslal k zemi jednoho z domácích hráčů a penalta se tak pískala i na druhé straně. K té se postavil Válek a upravil na konečných 6:2.

Tomáš Mrázek, asistent trenéra:

„Do Svitav jsme jeli s jasným cílem: zlepšit výkon oproti domácímu utkání s Luží. A především získat alespoň bod. S čistým svědomím mohu konstatovat, že se získat dal. Jenže, když domácímu týmu doslova připravíme a darujeme pět gólů, jsme akorát za hlupáky. Hrubé individuální chyby a neplnění taktických pokynů nás tak připravily o lepší výsledek a hlavně o již zmíněný bod. Pokud nezačneme plnit to, co si řekneme a nebudeme jezdit po zadku, těžko můžeme pomýšlet na úspěch!“

Vložil: Mrázek Tomáš