Sezóna 2018/2019 byla nejúspěšnější v historii klubu !!!

Velkým písmem se uplynulá sezóna zapíše do kroniky klubu.

Po každém ukončeném ročníku se sluší vždy alespoň nějakou měrou celou sezónu zhodnotit. A tak se ještě naposledy vrátíme k již skončené sezóně, která byla pro náš klub nejúspěšnější v celé historii !!! Za 87 let, které již náš klub oslavil, na tom nebyly naše týmy tak dobře jako právě letos. 1, 4, 1, 3, 4, 3. - to nejsou známky ze školy, ale umístění našich týmů v jednotlivých soutěžích.

A-TÝM

A začněme hned tím největším úspěchem. Po létech budování kádru a bojování o přežití v krajské 1. A třídě, se již v sezóně 2017/2018 začalo blýskat na lepší časy (konečné 4. místo). Cíl pro sezónu 2018/2019 byl jasný. Pokud se to podaří, vybojovat postup mezi krajskou elitu. Velmi mladý tým, který byl vhodně doplněn o zkušené hráče, pracoval po celou sezónu, až na drobné vyjímky, prakticky na výbornou a za svým cílem kráčel sebevědomě. Nakonec se to, co si všichni přáli, povedlo. Nejenže se podařilo po čtyřech letech vrátit zpět do krajského přeboru, ale co víc, letošní tým dokázal jako první v historii klubu ovládnout krajskou 1. A třídu a postoupit tak z 1. místa!!!

Nejlepším střelcem týmu se stal s 12 góly záložník Tomáš Svoboda.

 

B-TÝM

I rezerva dospělých zažila po dlouhé době úspěšnou sezónu. Škoda jen, že se nepodařilo naplnit přání všech, a to postoupit o patro výše, tedy do okresního přeboru, kam by náš B-tým rozhodně měl patřit. Sezóna, která se dlouhou dobu vyvíjela velmi slibně a hráči rezervy se v ní dlouho o postup prali, nakonec skončila krásným čtvrtým místem. Cíl do nové sezóny je ale jednoznačný. Postup do vyšší soutěže by již měl být jediným úkolem!

Nejlepším střelcem týmu a zároveň druhým nejlepším střelcem celé souteže, se stal s 23 góly útočník Roman Řihák.

 

STARŠÍ DOROST

Mladíci i letos potvrdily, že tvrdá práce se vyplácí a směr, kterým se náš klub vydal, je správný. Po loňském obrovském úspěchu v královéhradeckém kraji, se podařilo našim mladíkům ovládnout i kraj pardubický a nutno podotknout, že nakonec zcela suverenním stylem. Za zmínku také stojí, že starší dorostenci drží fantastickou domácí sérii. Mladíci totiž dokázali vyhrát již 29 utkání na domácím hřišti v řadě a poslední prohra je tak již více jak 2 roky stará !!!

Nejlepším střelcem týmu a zároveň nejlepším střelcem celé soutěže, se stal s 29 góly útočník Martin Havelka.

 

MLADŠÍ DOROST

I mladší dorostenci mají za sebou povedenou sezónu. V podzimní části to vypadalo, že se i mladší kategorie dorostenců  bude prát o první místo v tabulce. Na jaře ale suverén souteže z Opatovic nedovolil nikomu tuto pozici přenechat. I tak je ale 3. místo mladších dorostenců v soutěži velkým úspěchem, a to především z toho důvodu, že v mnoha zápasech se naši mladíci utkávali s o 2-3 roky staršími protihráči.

Nejlepším střelcem týmu se stal s 21 góly útočník Adam Troják.

 

STARŠÍ ŽÁCI

O medailové pozice se letos prali i starší žáci. Především ti letos svými výsledky hodně potěšili. Stabilní výkony a výsledky dovedly starší žáky na konečné 4. místo, což je v silné konkurenci krajských týmů kvalitní počin. Starší žáci navíc dokráčeli daleko i v krajském poháru, když jim stopku vystavila až v semifinále Česká Třebová.

Nejlepším střelcem týmu a zároveň druhým nejlepším střelcem celé soutěže se stal s 23 góly Matouš Mec.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

I mladší žáci si letos mohou říct MÁME MEDAILI. Svěřenci trenéra Martina Reka bavili diváky především pohledným kombinačním fotbalem. Na utkání našich mladších žáků byla prostě radost se dívat. Samo o sobě pak hovoří také úchvatné skóre 115 vstřelených a pouze 29 obdržených branek v celém ročníku.  3. místo v krajském přeboru tak mladíci obsadili zcela po zásluze a i jim patří velké poděkování za velký úspěch.

Nejlpeším střelcem týmu se stal s 24 góly Adam Gering.

 

STARŠÍ + MLADŠÍ ELÉVOVÉ

Zapomenout nesmíme v závěru ani na naše nejmenší fotbalisty. Ti již řadu let nastupují k mistrovským utkáním v rámci krajské soutěže a i jim se v letošním ročníku velmi dařilo. Po kvalitních výsledcích v základní části se naše týmy v dobrém světle představili i na finálových turnajích KFS. Starší elévové ve velké konkurenci obsadili, ve finále v Třemošnici, konečné 6. místo. Kolegové z madších elévů pak ve finálovém turnaji v Žamberku obsadili dokonce 3. místo a odvezli si tak domů medaile a velký úspěch! Co se týká mladších elévů, sluší se ještě zmínit o jejich rezervě, která po celou sezónu nastupovala v okresním přeboru, kde nakonec naši nejmenší obsadili 5. místo.

Tečku za celou sezónou našeho klubu udělali mladší elévové na tradičním domácím turnaji - memoriálu Stanislava Svobody, který již potřetí za sebou ovládli!

 

ZÁVĚREM VYCHOM CHTĚLI VŠEM NAŠIM TÝMŮM, TRENÉRŮM, HRÁČŮM, DIVÁKŮM A RODIČŮM DĚKUJEME ZA SEZÓNU 2018/2019 A PEVNĚ VĚŘÍME, ŽE SEZÓNA NÁSLEDUJÍCÍ, BUDE MINIMÁLNĚ STEJNĚ ÚSPĚŠNÁ.

Vložil: Mrázek Tomáš