Rozloučení se sezónou v Dřítči

V neděli 23.6. jsme odehráli poslední turnaj této sezóny

Den po náročném turnaji v Újezdu u Přelouče jsme se fotbalově rozloučili se sezónou na turnaji v Dřítči, kde jsme obhajovali loňské prvenství. Stejně jako loni, tak i letos jsme se tohoto turnaje zúčastnili se dvěma týmy: Pardubičky Žlutá a Pardubičky Zelená :)

Pardubičky Žlutá

Nominace:

2010: Mikulecký, Vodvárka, Vondruška
2011: Čermák, Kaluža, Smolík Dan

Zápasy:

SK Žlutá - SK Zelená     5:1     (Kaluža 3x, Mikulecký 2x)

První zápas bylo na programu naše derby. Nutno řici, že kluci měli pomalejší rozjezd a poměrně dlouho se hrálo bez branek. Tento stav poté zlomil čistým hattrickem Matěj Kaluža. Poté se prosadili také kluci v zelených dresech, konkrétně Matěj Hlaváč (zajímavostí je, že pro kluky ve žlutých dresech to byl jediná inkasovaná branka za celý turnaj, naopak pro zelené jediná vstřelená :) ). Na konečných 5:1 upravil skóre dvěma brankami Ondra Mikulecký.

SK - Staré Hradiště     3:0     (Kaluža 3x)

V druhém zápase nás nečekal vůbec lehký soupeř, ale druhý tým okresního přeboru ze Starého Hradiště. Kluci měli určitě ještě živě v paměti, kdy je kluci z Hradiště v zápase okresního přeboru překvapili a prohráli jsme s nimi zaslouženě 8:3. O těžké utkání se jednalo i z toho důvodu, že počasí bylo velmi teplé a my jsme měli pouze jednoho na střídání. Bylo tak potřeba šetřit silami a trpělivě čekat na šance ke skórování. Podobu výsledku dal Matěj Kaluža dalším čistým hattrickem :)

SK - Dříteč     2:0     (Kaluža, Vondruška)

V dalším zápase nám soupeřem byl domací výběr z Dřítče. Pokud Staré Hradiště obsadilo v okresním přeboru druhé místo, tak Dříteč tuto soutěž dokonce vyhrála a za celou sezónu si připsala pouze jednu prohru a jednu remízu, jinak samé výhry. Navíc na našem domacím Memoriálu Stanislava Svobody jsme si s jediným tímto soupeřem neporadili a prohráli 5:4. Kluci jim tak určitě měli co vracet. Oba týmy předvedli skvělý výkon, zejména brankáři se předháněli v tom, kdo předvede lepší zákrok :) Filip nakonec žádnou branku neinkasoval, zatímco my jsme dvě branky vstřelili a tudíž jsme zvládli i třetí zápas v turnaji vítězně.

SK - FK Pardubice     6:0     (Kaluža 4x, Mikulecký, Smolík Dan)

Karty před posledním zápasem byly rozdány následovně. Pokud bychom zvítězili nebo remizovali, první místo v turnaji by bylo naše, zatímco v případě prohry by se ze zlatých medailí radovali kluci z Pardubic. Určitě tak bylo o co hrát :) Obavy však nebyly na místě, naši kluci byli ve všech herních činnostech lepší než soupeř a po zásluze zvítězili vysoko 6:0.

Hodnocení:

Chtěl bych všechny kluky pochválit za předvedou hru, bojovnost a touhu po vítězství. Na turnaji jsme byli nejlepším týmem a jsem rád, že se to projevilo také na konečném výsledku :) Velkou pochvalu si zaslouží zejména Filip Vodvárka (vyhlášen nejlepším brankářem turnaje) s Tomášem Vondruškou a Ondrou Mikuleckým, kteří ve dvou dnech absolvovali dva těžké turnaje a já před nimi smekám, že v sobě našli ještě zbytky sil. Rozhodně se neztratili ani Kuba Čermák s Danem Smolíkem, oba ročník 2011, kteří mají před sebou ještě jeden rok v mladší přípravce a již tuto sezónu patřili k oporám týmu :) Matěj Kaluža pak suverénně ovládnul tabulku střelců, kdy dokázal za 4 zápasy vstřelit neuvěřitelných 11 branek!!!

Pochválit a poděkovat bych pak chtěl také rodičům a divákům, kteří byli ochotni ještě takhle na sklonku sezóny nás jet podpořit a vytvořili skvělou atmosféru, ostatně jako vždycky :)

Vložil: Radim Froš

Pardubičky Zelená:

Nominace:

Mayer, Hlaváš J., Hlaváč M., Smolík David, Eichler, Bílí

Hodnocení:

Kluci hráli prostě parádně :) nemám co k tomu dodat, rvali se s těžšími soupeři a dokázali jsme vstřelit branku našemu áčku! :) Velká spokojennost, ikdyž jsme všechno prohráli :(

Všem klukům i rodičům moc děkuji za výtečný turnaj na závěr sezóny. Už se mi po klukách stýská!

Vložil: Martin Svoboda