25.Memoriál Stanislava Svobody

ročníky 2008, 2009 a letos i 2010 třikrát po sobě ovládli domácí turnaj

Nominace:

Vodvárka, Hanuš, Vondruška, Dymák, Kaluža, Tuťálek, Mikulecký

Umístění:

1. Pardubičky
2. Slatiňany
3. Dříteč
4. Tuněchody
5. Cidlina
6. Horní Jelení
7. Lázně Bohdaneč
8. Dašice/Moravany

Utkání:

SK - Dašice
5:0   (2x Kaluža, 2x Dymák, Hanuš)

S Dašicemi jsme odehráli velmi povedené utkání a hned na začátek turnaje se uklidnili výhrou a především dobrou kombinační hrou. O vedení se zasloužil Hanuš.

SK - Slatiňany
5:4 (2x Kaluža, 2x Dymák, Mikulecký)

Toto bylo takové neoficiální finále tohoto turnaje, kdy jak Slatiňany, tak i naši kluci předváděli velmi kvalitní fotbal na svoji věkovou kategorii. Jsem velmi rád, že jsem na jaře vůbec poprvé Slatiňany dokázali porazit a to zrovna na našem domácím Memoriálu. Zápas to byl jako na houpačce, kdy jsme šli do vedení, ale soupeřrychle srovnal, tento "vzorec" se opakoval až do stavu 3:3, kdy šli poprvé do vedení Slatiňany na 3:4, ale pak jsme díky Kalužovi a Dymákovi utkání opět otočili v náš prospěch a radost kluků po utkání byla ohromná!

SK - Dříteč
4:5   (3x Dymák, Mikulecký)

Díky nešťastnému omylu ve druhé sérii utkání jsme museli hned po náročném utkání se Slatiňany nastoupit prakticky bez odpočinku s Dřítčí. Dříteč hrála neskutečně efektivní fotbal a prakticky z každé šance dokázala vstřelit branku, my jsme zas tolik šancí neměli, protože kluci již byli opravdu velmi unavený a z naší strany to bylo velmi "ospalé" utkání, což klukům nemám vůbec za zlé! Výsledkově stejné utkání jako se Slatiňany, jen v náš neprospěch, kdy jsme za stavu 4:4 inkasovali trochu hloupý gól.

SK - Chlumec
11:1   (6x Dymák, 2x Kaluža, Mikulecký, Vondruška, Hanuš)

Cidlina hrála opravdu velmi kvalitní fotbal po celý turnaj a takto hrozivý výsledek si snad ani nezasloužila. My jsme soupeře dokázali doslova zlomit 3 slepenými góly z 1:1 na 4:1 a pak už se utkání pouze dohrávalo z naší strany, kdy byl soupeř už velmi odevzdaný, nicméně se stále snažil hrát kombinační fotbal s hrou o brankáře. Naši kluci už ale byli v takovém "laufu" že jsme ani nestačili psát střelce.

SK - Bohdaneč
4:0   (2x Hanuš, Dymák, Kaluža)

Bohdaneč s námi dokázala držet krok a pro nás to byl asi nejméně povedený zápas, ale vždy jeden takový na turnaji je, kdy kluci z nepochopitelných důvodů vypnou :) Já jsem velmi rád, že jsme i přes to dokázali soupeře podařit, i když se herně tolik nedařilo.

SK - Tuněchody
7:0   (3x Dymák, 2x Mikulecký, Hanuš, Vondruška)

Tuněchody pro mě byli velmi milým překvapením turnaje, kdy dokázali hrát po celý turnaj o ty nejvyšší příčky. My jsem ale už byli v určité herní pohodě a na vítězné vlně v domácím prostředí a to se vždy hraje téměř samo. I takto silného soupeře jsme dokázali výsledkově jasně přehrát.

SK - Horní Jelení
7:0   (6x Dymák, Mikulecký)

Ze střelců by se dalo říci, že se jednalo o one man show, ale Jonášovi na branky velmi pomáhal celý tým. Stejné utkání jako s Tuněchody, kdy jsme už byli "naštelovaný" pouze na výhry :)

Hodnocení:

Memoriál je pro mě nejdůležitějším turnaj celého roku a jsem velmi šťasten, že jsme ho dokázali potřetí vyhrát. Jsem na kluky ohromně pyšný, co dokázali na turnaji předvádět. Toto byl určitě nejlépe obsazený turnaj za poslední roky, kdy i poslední celky celý turnaj hráli kvalitní fotbal a né nakopávanou. Jsem přesvědčen, že nám v Pardubičkách roste nová velmi silná generace ročníku 2010 a pokud kluci vydrží spolu co nejdéle, bude to jen a jen lepší, protože chuť se zlepšovat je na nich ohromná a je radost s těmito dětmi pracovat.

Závěrem gratuluji Dymákovi k ovládnutí tabulky střelců, kdy nasbíral 23 branek za 7 utkání a druhého v pořadí překonal o 9gólů!

Pochvalu zaslouží celý tým, všichni kluci to odmakali na 100% a největší odměnou jim byla radost po každém utkání a při vyhlášení.

Vložil: Martin Svoboda