5 hrdinů v Újezdu u Přelouče

= skvělé 5. místo z 12 účastníků

Na úvod bychom chtěli před kluky smeknout ten největší klobouk, jaký bychom našli. Celý turnaj jsme odehráli pouze ve čtyřech hráčích plus brankář, to znamená že jsme neměli NIKOHO na střídání a kluci tak museli celou porci 96 minut (8 zápasů po 12 minutách) zvládnout bez možnosti si odpočinout na střídačce.

Nominace:

Hanuš, Mikulecký, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška

Zápasy v úvodní skupině:

SK – Lanškroun 2:1 (Hanuš, Vondruška)

V prvním zápase nás čekal soupeř z Lanškrouna. Kluky jsme nabádali, že vzhledem k tomu, kolik jich na turnaj dorazilo, je nutné co nejvíce šetřit se silami a že za celý turnaj neuslyší povel trenérů: STŘÍDÁME!!!. Po brankách Kryštofa a Tomáše (který tentokrát hrál nezvykle v útoku) jsme vedli 2:0. Soupeři se pak již podařilo pouze snížit na konečné skóre 2:1. První výhru jsme tak měli v kapse :)

SK – Chlumec nad Cidlinou „A“ 2:0 (Hanuš, Vondruška)

V druhém utkání jsme změřili síly s „áčkem“ Chlumce nad Cidlinou, se kterým jsme se utkali také minulý týden na našem domácím Memoriálu Stanislava Svobody. Tentokrát to však byli kluci starší (ročník 2010). I tak jsme si s nimi ale poradili a po zásluze zvítězili, když o góly se opět postaral Kryštof a Tomáš. Druhá výhra byla na světě.

SK – Polná 1:1 (Vondruška)

Jako třetímu v pořadí se kluci postavili soupeři z Polné. Nutno říci, že toto byl zřejmě nejtěžší soupeř ve skupině. Dění na hřišti však bylo skoro celý zápas pod naší režií a soupeře jsme pouštěli do šancí jen velmi ojediněle. Z jedné takové nás však dokázal potrestat a my už stihli pouze vyrovnat na konečných 1:1.

SK – Slavia HK 3:0 (Mikulecký 2x, Vondruška)

Předposledním soupeřem v úvodní skupině nám byli kluci ze Slavie Hradec Králové. V tomto zápase byla naše převaha asi největší a soupeř se téměř nedostal na naši polovinu. Když se poprvé na turnaji střelecky prosadil Ondra (když uličník konečně pořádně vystřelil :) ) , následně Tomáš a poté znovu Ondra, bylo o výsledku rozhodnuto. Do tabulky jsme tak zapsali již v pořadí třetí výhru.

SK – Nymburk 5:3 (Mikulecký 3x, Tuťálek, Vondruška)

Poslední utkání nabídlo gólovou přestřelku a také drama až do závěrečného hvizdu. Soupeř se sice prosadil jako první, ale poté dvěma góly otočil skóre na naši stranu Ondra. Když se poté prosadil také Adam po pěkně umístěné střele, vypadalo to, že už je hotovo. Soupeř však nesložil zbraně a povedlo se mu vyrovnat. Ondrovi se pak podařilo zkompletovat hattrick a konečnou podobu výsledku dal Tomáš, kdy jsme dokonce měli na hřišti o jednoho hráče méně, protože se zranil Kryštof (naštěstí se nejednalo o zranění, které by ho vyřadilo z dalšího programu turnaje) :)

Pořadí v úvodní skupině:

1. SK Pardubičky                           13 bodů (13:5)
2. FK Chlumec nad Cidlinou „A“      10 bodů (17:6)
3. Slavoj Polná                                10 bodů (18:9)
4. SK Polaban Nymburk                   6 bodů (16:20)
5. FO Lanškroun                               2 body (9:18)
6. FC Slavia Hradec Králové             1 bod (4:19)

Z této skupiny postupovali první tři týmy do „Skupiny vítězů“, týmy na čtvrtém, pátém a šestém místě do skupiny o konečné 7. až. 12 místo. Do těchto skupin si však týmy brali pouze výsledky s těmi týmy, se kterými do skupiny postoupili. To znamená, že nám se počítala pouze výhra 2:0 nad Chlumcem a remíza 1:1 s Polnou. Ve skupině nás pak čekali zápasy proti prvním třem týmům z druhé skupiny (Libchavy, Újezd, Jičín).

Zápasy ve finálové skupině:

SK – Jičín 1:2 (Vondruška)

V prvním zápase v této skupině nás čekal třetí celek z druhé skupiny, což znamená, že se jednalo o soupeře, se kterým bychom měli bodovat. Díky brance Tomáše jsme se dostali do vedení. Po dobře provedeném trestném kopu se soupeři podařilo vyrovnat. Poté si jedinou slabší chvilku vybral Filip a zhruba minutu před koncem dobře nezareagoval na další trestný kop z velké dálky a najednou jsme prohrávali. Klukům už rychle docházela šťáva (což je však naprosto pochopitelné) a už nezvládli stav utkání otočit.

SK – Libchavy 0:3

V druhém utkání jsme se postavili týmu z Libchav, který zatím všechny své soupeře porazil. Čekal nás tedy nejtěžší soupeř z celého turnaje. Jak jsem psal již v zápase minulém, tak na klucích bylo vidět, že tzv. melou z posledního. Soupeř nám poměrně rychle odskočil o tři góly a kluci už v sobě nenašli zbytky sil, aby utkání zdramatizovali.

SK – Újezd 3:4 (Mikulecký 2x, Vondruška)

V posledním (konečně :) ) zápase kluky čekal domácí výběr, který si v průběhu turnaje také nevedl vůbec špatně (konečné druhé místo). I zde jsme nezachytili začátek a skóre rychle narostlo až na hrozivých 0:4 z našeho pohledu. V tu chvíli jsme se s trenéry báli, abychom turnaj nezakončili nějakým výpraskem. Kluci však neuvěřitelně zabojovali a po doslova heroickém výkonu se jim málem povedlo utkání vyrovnat. Nakonec nám k tomu po dvou brankách Ondry a jedné Tomáše chyběl pouze jediný gól :)

Hodnocení:
Nelze začít jinak, než že bychom chtěli VŠEM (ha ha, že jich ale bylo :D ) klukům moc poděkovat za předvedený výkon a neskutečnou bojovnost, kdy na hřišti museli nechat opravdu všechny síly a někteří ještě mnohem víc :)

Filip v brance předváděl skvělé zákroky a celý turnaj držel naděje na skvělý, a nutno říci, že pro nás trenéry hodně nečekaný, celkový výsledek :) Adam na hřišti nechal úplně všechno a hrál doslova na hranici svých možností :) Druhým do party v obraně byl Kryštof, který za poslední dobu získal neuvěřitelný přehled ve hře a svým dirigováním usnadňoval práci celému týmu. Po zásluze byl také vyhlášen nejužitečnějším hráčem z našeho týmu :) V útoku se výborně pral Ondra, který se stal našim nejlepším střelcem na turnaji se 7 brankami. Tentokrát netradičně v útoku zaskakoval Tomáš a hrál fantasticky. Obráncům soupeře motal hlavu skvělým vedením balónu a připravil obrovské množství šancí ke skórování pro ostatní kluky.

Malinko pokárat musím druhou čtyřku ve složení Froš, Svoboda, Machek a Chládek, kteří se skoro nerozeběhli, a proto se na hřiště prakticky nedostali :D

Ještě jednou bychom chtěli kluky pochválit za super výkon, opravdu jste nás trenéry, ale určitě i rodiče překvapili, jak skvěle jste se s těmito těžkými podmínkami vypořádali :)

Samozřejmě nemůžeme zapomenout pochválit a poděkovat rodičům, kteří nás, jak je jejich dobrým zvykem, skvěle podporovali :) A také bychom chtěli ocenit pořádající Újezd, kteří turnaj perfektně zorganizovali a jsme opravdu rádi, že jsme se tohoto turnaje mohli zúčastnit.

Celkové pořadí:

1. TJ Sokol Libchavy
2. TJ Sokol Újezd
3. Slavoj Polná
4. FK Chlumec nad Cidlinou „A“
5. SK Pardubičky
6. SK Jičín
7. SK Polaban Nymburk
8. RMSK Nový Bydžov
9. FO Lanškroun
10. FK Chlumec nad Cidlinou „B“
11. FC Slavia Hradec Králové
12. FK Přelouč


 Vložil: Radim Froš

Vložil: Martin Svoboda