Starší dorost vyhrál v Prosetíně a potvrdil svou dominanci v soutěži

V závěrečném kole letošní sezóny výhra 3:0.

vs.    

SK SOKOL PROSETÍN - SK PARDUBIČKY

0 : 3 (0:1)

FAKTA

Branky: 36. z pen a 78. Tuťálek, 82. Pečinka. Rozhodčí: Flídr (laik). ŽK: 1:2. Diváků: 80

SESTAVA

Metelka - Robovský (57. Hegyi Patrik), Bartoníček (80. Hegyi Dominik), Zezulák, Šustr - Hátle, Svěrák, Tuťálek, Tobeš - Havelka, Žák (64. Pečinka)

 

Již ve 2. minutě střílel z hranice vápna Havelka, domácí brankář míč pouze vyrazil, ale na tuto situaci již nikdo z našich hráčů nereagoval. V 16. minutě odcentroval Hátle, do míče se z první opřel Havelka a domácí brankář míč s výpětím sil vyrazil na roh. V 19. minutě zahrával přímý kop Svěrák, k hlavičce se posléze dostal Žák, jenže míč po odrazu od země přeletěl branku. Ve 27. minutě se do první vážnější situace dostali domácí. Jejich rychlou brejkovou situaci ale skvělým zákrokem nohama zneškodnil Metelka. V 35. minutě dokázal Metelka vyrazit povedený pokus domácího hráče z 30 metrů na rohový kop. O minutu déle se poprvé v utkání měnilo skóre, když se po faulu na Havelku pískal pokutový kop, který s přehledem proměnil Tuťálek - 0:1.

V 55. minutě se nádhernou kombinační akcí na jeden dotek prezentovali Tuťálek s Tobešem, první jmenovaný posléze zakončoval z hranice vápna, ale jeden z domácích obránců nakonec skluzem zabránil již jistému gólu. O minutu déle nastřelil Svěrák z přímého kopu levou tyč domácí branky. V 60. minutě se do obrovské šance dostal, po rohovém kopu Svěráka, Žák, ale mířil pouze do nohou domácího brankáře. V 72. minutě se po dalším rohovém kopu Svěráka dostal do zakončení hlavou Hátle a po jeho pokusu zazvonila tyč. V 78. minutě předal Tuťálek míč Pečinkovi, ten ho prvním dotekem vrátil zpět Tuťálkovi, který jemnou tečí usměrnil míč k tyči - 0:2. V 82. minutě pak Tuťálek nádherným pasem za obranu vyslal do brejku Pečinku, který po indiviuální akci upravil střelou k první tyči na konečných 0:3.


„Než se dostanu k hodnocení utkání, musím konstatovat, že se opět předvedl v plné parádě krajský fotbalový svaz, který na nejvyšší krajskou soutěž do Prosetína nebyl schopen delegovat ani jednoho sudího... Jsem velmi zvědav, co vše se ještě v našem kraji může stát... A tak bych chtěl alespoň touto cestou poděkovat a zároveň smeknout pomyslný klobouk před domácím hráčem a zároveň rozhodčím, Janem Flídrem, který utkání zvládl s naprostým přehledem".

„K samotnému utkání pak toho moc není. Za úmorného vedra, na malém a nepříliš rovném terénu, nám kombinace příliš nevycházela. I přesto si myslím, že jsme utkání drželi ve své režii a zcela po zásluze dokráčeli k třem bodům. Pochválit musíme kompletně celý tým, který v těžkých klimatických podmínkách zvládl i poslední utkání letošní sezóny. Speciální poděkování pak patří Dominiku Hegyimu, který si připsal první start ve starším dorostu a nevedl si vůbec zle”.

 

KONEČNÁ TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU

Vložil: Mrázek Tomáš