Finále okresní soutěže

Trochu netradičně se v pátek 7.6. uskutečnil od 16:00 finálový turnaj mladší přípravky.

Turnaj se odehrál v Nemošicích a byl opravdu velmi dobře zorganizovaný, nesahrálo se pouze naše finále mezi 6 týmy ale také souboj starších přípravek.

Nominace:

Brankáři: Vodvárka (2010), Mayer (2011)
1 čtyřka: Vondruška (2010), Hanuš (2010), Dymák (2010), Kaluža (2011)
2 čtyřka: Biath (2011), Mikulecký (2010), Smolík Dan (2011), Bílý (2011)
3 čtyřka: Hlaváč M. (2010), Hlaváč J. (2011), Šplíchal (2011), Smolík David (2011)

- už z nominace je jasné, že máme velmi dobrý příslib do příštího roku, kdy na turnaji bylo 6 kluků 2010 a 8 kluků 2011 (včetně brankáře)

- turnaj se hrál stylem každý s každým a to 1x15minut. Což pro nás na jednu stranu bylo ideální, že každá čtyřka hrála poctivě 5 minut každé utkání, na druhou stranu to mělo nevýhodu, že se kluci občas vůbec nedokázali dostat do zápasového tempa

Utkání:

SK - Pardubice
4:1   (3x Dymák, Kaluža)

První utkání jsme odehráli proti Pardubicícm, kdy je nutné zmínit, že Pardubice odehráli celý turnaj pouze s hochy ročníku 2011 a proti naši 2 a 3 čtyřce hráli velmi vyrovnanou partii a místy jsme byli lepší my a místy Pardubice. Toto utkání rozhodla naše první čtyřka, která Pardubice přehrávala, ale bylo by ostudou, kdyby tomu tak nebylo, když kluci pravidelně jezdívají na miniligy a mají rok náskok.

SK - Dašice
1:3   (Kaluža)

Zápas proti Dašicím se nám nepovedl, prakticky celé utkání jsme se spíše bránili. Dašice mají výtečného brankáře a nám se nedařilo ho překonat, dále vidím na Dašicích (Moravany) velký posun od zimy a nebyl to vůbec lehký soupeř.

SK - Hradiště
5:3   (2x Hanuš, 2x Dymák, Kaluža)

Utkání s Hradištěm bylo z naší strany asi nejlepší z celého turnaje, kluci byli namotivováni, měli soupeři co vracet ze středečního zápasu. Nám asi i trochu pomohlo, že nám toto utkání seděli dva hráči (dělali lumpárny) a ostatní kluci byli více na hřišti, více v zápasu. V této věkové kategorii je vidět, jak je to s dětmi jako na houpačce, kdy se jednu minutu nedaří a druhou to jde, nakonec jsme byli jediným týmem, kdo Hradiště porazil a Hradiště tento turnaj vyhrálo.

SK - Bohdaneč
0:3

A nyní nás čekali dvě poslední utkání, kde jsme hráli o 1-3 místo v konečném pořadí. Bohužel nás tak trochu čekali zápasy hrůzy (když to přeženu), ale takový je týmový sport :) Bohdaneč nás vůbec poprvé v tomto roce dokázala porazil a měli z toho kluci obrovskou radost :)

SK - Nemošice
0:3

Asi totožné utkání jako s Bohdančí, stejný výkon z naší strany a stejný výsledek. Díky těmto posledním dvoum zápasům jsme obsadili konečné předposlední místo a z mého pohledu zaslouženě.

Hodnocení:

I přes nelichotivé umístění jsem s turnajem spokojený, kluci sportovali a mám ohromnou radost, že ačkoliv jsme na jaře v okresu všechno prohráli, tak tady na tomto turnaji mohli někteří kluci vůbec poprvé poznat, jaké je to zvítězit a radovat se.

Pochválit musím nejlepšího hráče turnaje, kterým byl vyhlášen Dymák! Blahopřejeme