V Moravské Třebové byl kvalitní především první poločas.

vs.

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - SK PARDUBIČKY

1 : 6 (1:4)

Branky: 1. Škrabal - 17. Tuťálek, 24. a 88. Havelka, 30. a 31. Kovárník, 86. z pen. Robovský. Rozhodčí: Mach. ŽK: 3:1. Diváků: 40

SESTAVA

Jákl - Hátle, Bartoníček, Hegyi, Zezulák (56. Šustr) - Tobeš (46. Robovský), Svěrák, Tuťálek, Havelka - Kovárník (56. Pečinka), Žák

Utkání v Moravské Třebové začalo velmi rychle. Po ztrátě míče na útočné polovině, se domácí dostali do rychlé brejkové situace, využili zaváhání naší obrany a osamocený Škrabal prostřelil Jákla - 1:0. V 10. minutě se k střele zpoza vápna odhodlal Tuťálek, ale jeho technický pokus branku minul. O 3 minuty déle pálil Svěrák a tečovaný pokus tentokrát proletěl jen těsně vedle tyče. V 17. minutě již bylo vyrovnáno, když Zezulák předal míč na střed Tuťálkovi a ten nádhernou střelou do horního rohu branky nedal domácímu brankáři šanci - 1:1. Ve 24. minutě Kovárník prostrčil míč za obranu na nabíhajícího Havelku a ten střelou přes brankáře vývoj utkání otočil - 1:2. Uběhla pouze minuta a Havelka z levé strany poslal do vápna krásný centr, jenže na zadní tyči míč, ani ve skluzu, nedokázal Tobeš uklidit do branky. Ve 30. minutě předal Havelka míč Žákovi, jeho střelu brankář nadvakrát vyrazil a dobíhající Kovárník již neměl problém zvýšit na 1:3. Za pouhou minutu vyrazil domácí brankář tvrdou střelu Svěráka k nohám Žáka, ten míč předal Havelkovi, který celou situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na zcela osamoceného Kovárníka, který míč uklidil do odkryté klece - 1:4. Ve 40. minutě se po rohovém kopu a nepovedeném centru Tobeše dostali domácí do další brejkové situace 2 na 1, tentokrát ale Jákl předvedl skvělý zákrok. Ve 43. minutě se Svěrák  vrátil v čase o týden zpět, když si všiml vysoko postaveného brankáře a z 35 metrů poslal nádhernou střelu na branku,  k jeho smůle, narozdíl od minulého zápasu, míč tentokrát orazítkoval pouze břevno domácí branky.

64. minuta přinesla další velkou šanci. Tuťálek rozehrál narychlo přímý kop na Hátleho, ten odcentroval, ale ani Žák, ani Havelka, míč do branky neuklidili. O minutu déle předvedli Svěrák s Havelkou parádní kombinační akci, na jejímž konci se ocitli Žák a Pečinka, jenže ani tentokrát se nedokázali útočníci v 100% šanci prosadit. V 70. minutě se v další obrovské šanci objevil Žák, ale místo sítě, rozvlnil pouze nohy domácího brankáře. V 84. minutě byl ve vápně faulován Pečinka, k pokutovému kopu se postavil Robovský a s chladnou hlavou poslal brankáře na druhou stranu - 1:5. V 87. minutě pak ještě Robovského centr na zadní tyč, uklidil do branky Havelka - 1:6.

„V Moravské Třebové jsme především v prvním poločase navázali na výborný výkon z domácho zápasu proti Chocni. Až na zaváhání v první minutě utkání, jsme domácím prakticky nepůjčili míč. V druhé půli, ač jsme i nadále udávali tempo hry, již přišlo polevení a chyběl především pohyb a větší kombinace. I tak jsme ale s utkání velmi spokojeni. Jednoznačně jsme přehráli dalšího soupeře a zcela po zásluze jsme utkání ovládli. Pochvalu opět zaslouží celý tým. Vyzdvihnout bychom tentokrát ale chtěli především výkon Kovárníka, ke kterému se přidal v poslední době zlepšující se Havelka".

Vložil: Mrázek Tomáš