Za teplého počasí ve Slatiňanech

V sobotu 11.5. jsme odehráli další kolo krajské miniligy v nedalekých Slatiňanech

Nominace:

Čermák, Dymák, Hanuš, Kaluža, Mikulecký, Vodvárka, Volný, Vondruška

Zápasy:

SK - Žamberk     7:2     (3x Dymák, 2x Kaluža, Mikulecký, Vodruška)

V prvním zápase nás čekali kluci ze Žamberka, kde jsme odehráli první jarní miniligu, takže jsme tušili, co od soupeře očekávat. Nabádal jsem před zápasem kluky, aby na soupeře od začátku vlétli, dali mu dva tři rychlé góly a pak už si s chutí zahráli a zastříleli, což se nám povedlo. První poločas jsme vyhráli 4:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se po přestávce měl obraz hry změnit. Bohužel soupeři se po našich chybách a polevení v koncentraci podařilo snížit na 4:2. Poté však kluci zase "zapli" a třemi góly stanovili konečné skóre na 7:2. Jednalo se o pro kluky dobrého soupeře k rozehrání se před velmi težkým druhým zápasem.

SK - Slatiňany     4:9     (2x Volný, Dymák, Kaluža)

V dalším zápase nás čekal soupeř z úplně jiné kvalitativní kategorie a to domácí Slatiňany. S tímto soupeřem jsme na podzim v rámci miniligy odehráli 5 útkání a vždy se jednalo o vyrovnané a kvalitní zápasy (3 výhry, 2 prohry). Klukům jsem před tímto utkáním říkal, že je tentokrát čeká nejkvalitnější soupeř za celou jarní část a že abychom uspěli, budou muset na hřišti nechat všechno. Opět se nám podařilo do zápasu dobře vstoupit a po gólu Jonáše jsme se ujali vedení. Poté si však kluci vybrali "pětiminutovku hrůzy", kdy se zřejmě trošku přestali soustředit a soupeři jsme dovolili vstřelit 6 branek! Před poločasem ještě svým prvním dnešním gólem dokázal odpovědět Vítek. O přestávce jsem kluky povzbuzoval, že určitě není nic ztraceno a pokud soupeř byl schopný za pár minut vstřelit 6 branek, tak že jim se to také může určitě podařit. Po přestávce se prosadil Matěj a vypadalo to, že bychom mohli být schopni utkání ještě zdramatizovat. Avšak poté soupeř přidal další dvě branky a bylo hotovo. Nutno říci, že klukům ze Slatiňan tam dneska spadlo skoro všechno, do čeho kopli a často byl Filip v brance bezmocný. Tímto však určitě nechci degradovat výkon soupeře, utkání mělo výbornou kvalitu a myslím, že diváci museli být spokojeni (příští víkend budeme mít šanci jim tuto porážku v Pardubičkách oplatit :) ).

SK - Dolní Újezd     14:5     (3x Dymák, 3x Kaluža, 2x Mikulecký, 2x Volný, 2x Vondruška, Čermák, Hanuš)

V posledním zápase jsme se naopak postavili soupeři, se kterým jsme na jaře ani na podzim nesehráli jediné utkání. Vůbec jsme tak nevěděli, co nás čeká. I tentokrát nám patřil úvod zápasu a postupně se prosadil Ondra, Kryštof, Jonáš, Tomáš, Vítek a znovu Ondra a o osudu zápasu bylo v podstatě rozhodnuto. Kluci předváděli pěkný kombinační fotbal se spoustou přihrávek, čemuž nedokázal soupeř z Újezda čelit. V tomto zápase mě ovšem mrzí vysoký počet obdržených branek, ze kterých jsme naprostou většinu soupeři darovali svým nedůrazem a neochotou v určitých částech zápasu běhat a plnit si svoje povinnosti na hřišti. Naopak jako velmi pozitivní hodnotím fakt, že se všem hráčům z pole podařilo vstřelit nejméně jednu branku :)

Hodnocení:

Tentokrát jsme se museli obejít bez našeho hlavního trenéra Martina, který byl na tuto miniligu "převelen" ke starší přípravce. Troufám si však tvrdit, že i bez něj jsme to zvládli obstojně a kluci všechny zápasy odmakali a nic nevypustili. Občas se nám tam nějaké to okénko, kdy se kluci stoprocentně nesoustředí, objeví, ale to je v této věkové kategorii naprosto normální. Jsou to děti a ne stroje :) A musím říct, že nám každým dalším zápasem dělají čím dál větší radost :) Stejně tak, když za námi přijdou trenéři ostatních týmů a chválí jejich hru a fotbalové kvality (tentokrát to byli trenéři z Dolního Újezda) :) 

Taky nás těší neustálá chuť do hry a je jedno, jestli jsou kluci zrovna na hřišti nebo na střídačce ("Vždyť jsme na tom hřišti nebyli ani minutu. Vždyť jsme si vůbec nazahráli. Kdy už tam zase půjdeme? Můžeme se připravit trenére?" atd. :) Přesně tak by to mělo vypadat. ;-)

Pochvalu si i tentokrát zaslouží úplně všichni hráči a také samozřejmě naši věrní diváci, bez kterých už si to ani neumíme představit :) Příští víkend nás čeká miniliga v domácím prostředí a tak doufám, že nás opět přijdete podpořit v hojném počtu :)

 

Vložil: Radim Froš

Vložil: Martin Svoboda