Ani další venkovní utkání 3 body nepřineslo.

záloha: Tuťálek, Svoboda T., Kříž, Šprachta

- Klička, Hanko, Pilný, Vltavský, Hátle

Výsledek:

2:1    (Řihák)

Utkání:

Do utkání jsme vstoupili lépe a prakticky celý první poločas byli lepší než soupeř. Hned v první minutě utkání byl před vápnem faulovaný Řihák a Kříž svůj volný kop jen o pár desítek centimetrů nenasměroval do šibenice. V deváté minutě se otevřel střed hřiště velmi aktivnímu Svobodovi, jeho pokus ale vysoko bránu přestřelil a když i Svatoň v 18 minutě netrefil z přímého kopu ze slibné pozice za velkým vápnem bránu, byl stále stav 0:0. Do zaslouženého vedení jsme šli ve 25 minutě, kdy centr z naši levé strany propadl až k volnému Svobodovi s Řihákem na zadní tyči, prvně jmenovaný sice trefil jen brankáře, ale odražený míč dokázal hlavou do brány poslat Řihák. Kdybychom do konce poločasu dokázali vstřelit druhou branku z našeho stálého tlaku, odvíjelo by se celé utkání v jiném duchu. Takto bohužel soupeř vyrovnal ve 38 minutě naprosto z ničeho, kdy se trefil Vondrouš (11), který jakožto stoper využil volného prostoru ve středu hřiště a poslal dělovku po zemi k tyči. Do konce poločasu se ještě vyznamenal skvělých zákrokem Vahlström, když zlikvidoval samostatný únik.

Ve druhém poločasu bylo pro naši hru zásadní střídání Svobody a Svatoně v 60minutě (za Kličku a Vltavského), již jsme nebyli tak nebezpeční a až na pár nezdařených pokusů z dálky jsme brankáře neohrozili. Pro silné křeče musel v 68 minutě střídat Pařízek a do zápasu naskočil velmi dobře hrající Hátle. V 73 minutě vystřídal Dojčána Hanko. Soupeř nás svým nadšením a zarputilostí začal přehrávat a bohužel jsme v 80 minutě inkasovali hlavou z rohu, kdy se trefil domácí kapitán Jičínský (10). Ani následná hra na tři obránce a střídání vyčerpaného Řiháka v 86minutě za čerstvého Pilného vyrovnání nepřineslo.

Hodnocení:

Kluci nechali na hřišti vše, někomu se nedařilo, ale doháněl to srdíčkem a fyzičkou, nemám klukům, co bych vytkl. Chyby udělá každý, navíc si musíme uvědomit, že hrajeme III třídu. Velmi se mi líbil přístup Svobody k utkání, dále Řiháka, Tuťálka a nejvíce dřel Kříž.

Soupeřovi bohužel hrálo vše do karet, kdy v Bukovce platí 2x více než kde jinde výhoda domácího hřiště. Hřiště je malinkaté, hrbolaté a především uzoučké (velké vápno je opravdu 5 metrů od postranní lajny), takže zápas plný soubojů a ostrých střetů, což více vyhovuje narostlým hráčům Bukovky. Aby toho nebylo málo, tak se nad námi zatáhla mračna jako před týdnem v Opatovicích a opět se hrálo spíše vodní pólo než fotbal.