Miniliga v blízkých Slatiňanech

Nový kouč = nové zážitky

Další kolo KM se odehrálo ve Slatiňanech, kde u týmu hostoval trenér mladší přípravky Svoboda Martin. Děkuji trenérům starší přípravky, že na miniligu bylo vše zařízeno.

Nominace:

Brankář: Antoš
1. pětka 2008: Volný, Honc, Pekárek, Holeček, Moravec
2. pětka 2009: Brauner, Čermák, Semivan, Machek, Růžička

Utkání:

SK - Žamberk

10:1 (4x Holeček, 2x Semivan, Růžička, Moravec, Volný, Brauner)

První utkání proti Žamberku jsme rozhodli v prvním poločase, který byl 8:0, kde nám vyšel vstup do zápasu a ve 2 a ve 3 minutě se mohl ze svých prvních branek radovat Holeček a tím celý tým uklidnit. Hned ve svém prvním střídání se trefila i druhá pětka a to byl ten nejlepší možný "základ" na celou miniligu. Kluků bylo najednou celé hřiště a nebáli se individuálních akcí, práce s míčem, přihrávky. Ve druhém poločase to již bylo pouze 2:1 kdy jsme dávali branky až ke konci zápasu, ale i tak kluky chválím za první utkání. Bylo velmi pozitivní, že se branky rovnoměrně rozprostřeli mezi obě pětky (6 pětka 2008 a 4 pětka 2009)

SK - Slatiňany

7:3 (5x Holeček, Pekárek, Růžička)

Slatiňany byli asi nejlepším soupeřem na minilize, kdy nás v určitých pasážích několik minut přehrávali a my se jen těžce dostávali za svoji polovinu. Kluci si ale do zápasu přinesli vítězného ducha z prvního utkání a ani za stavu 2:2 (kdy soupeř srovnal ze stavu 2:0) jsem nevěřil, že bychom toto utkání snad mohli prohrát. Toto utkání doslova strhl v náš prospěch Holeček, kdy dokázal za 90 vteřin vstřelit 3 branky (4minuty před koncem utkání).

SK - Čistá

4:3 (2x Pekárek, Holeček, Moravec)

Tento zápas se dá asi popsat v jedné větě, kdy my jsme dávali branky, ale soupeř měl míč. Čistá nás přehrávala prakticky celý zápas a já to klukům nemohu mít za zlé, protože do té doby odehráli dvě výborná, a velmi fyzicky náročná, utkání. Občas je potřeba i trochu toho štěstí a my jsme ho v tomto utkání měli. Zápas mohl klidně skončit 6:10, protože šancí bylo mnoho, ale na druhou stranu, kdybychom hráli s Čistou první utkání, tak bychom soupeře jistě přehrávali.

Hodnocení:

Musím všechny kluky pochválit za:
- přístup k jednotlivým utkáním
- bojovnost, obětavost
- ale především za týmového ducha, kdy jeden hrabal za druhého a chuť do hry, kdy se kluci na střídačce ptali: "budeme ještě střídat, za jak dlouho půjdeme na hřiště" ... tak to má být

Vytknul bych určitou bojácnost hrát 1v1 (že se jim za to vynadá, hlavně nic nezkazit), kdy se i místo práce s míčem balonů zbavujeme odkopy do autů a nebo "na nikoho". Tito kluci stále nehrají na výsledky a udělalo by mi větší radost, kdyby kluci klidně všechno prohráli, ale byla na nich vidět tato fotbalová stránka.

Závěrem musím z každé pětice vyzdvihnout jednoho hráče, kdy mě za turnaj asi nejvíce nadchl Holeček svoji poctivostí a fyzickým fondem a z druhé pětky se mi nejvíce líbil s rozvahou hrající obránce Brauner. Velký podíl na dnešním úspěchu má i Antoš, který je v bráně čaroděj a když se občas nepodaří nějaký výkop, tak to hodit za hlavu!