Starší dorost předvedl na domácím hřišti povedený výkon.

vs.

SK PARDUBIČKY - SK SPARTAK SLATIŇANY

8 : 2 (6:2)

Branky: 20. z pen., 36. a 89. z pen. Havelka, 27. a 45. Svěrák, 11. Tuťálek, 41. Hegyi, 75. Zezulák - 8. Táborský, 24. Pišta. Rozhodčí: Filipi (Preclík, Rousek). ŽK: 0:4. Diváků: 50

SESTAVA

Jákl - Robovský, Zezulák, Hegyi, Šustr (82. Zeman) - Tobeš (56. Pavlíček), Svěrák (69. Bobek), Tuťálek, Pečinka - Havelka, Žák (79. Metelka)

Již ve 4. minutě vyslal Svěrák střelu zpoza vápna, hostující brankář tento pokus pouze vyrazil, ale dobíhající Havelka gól vstřelit nedokázal. V 8. minutě se hosté zmocnili na své půlce míče, rychlou kombinací se dostali za naši obranu a Táborský poté otevřel skóre utkání - 0:1. V 11. minutě Havelka skvěle na brankové čáře zastavil zdánlivě ztracený míč, předal ho Pečinkovi, jehož centr, po dobrém zákroku hostujícího brankáře, uklidil hlavou do branky Tuťálek - 1:1. O dvě minuty déle se po nacvičeném rohu dostal k zakončení hlavou Pečinka, ale trefil pouze brankáře. V 19. minutě byl ve vápně faulován Pečinka, k pokutovému kopu se postavil Havelka a s přehledem otočil vývoj utkání - 2:1. Ve 23. minutě se do sólového úniku dostal Havelka, jenže v zakončení zvolil špatnou variantu a nastřelil pouze nohy hostujícího brankáře. Prakticky z protiútoku prohráli na polovině hřiště Zezulák s Hegyim osobní souboje a do úniku se dostal Pišta, který nakonec nadvakrát protlačil míč za záda Jákla - 2:2. Ve 27. minutě se k rohovému kopu postavil Svěrák a míč zakroutil do vzdálenější šibenice - 3:2. Ve 34. minutě se zaskvěl Jákl, který dokázal zneškodnit povedenou střelu hostů z 25 metrů. O minutu déle zahrával Svěrák přímý kop, hostující brankář míč vyrazil a Havelka následně z první zvýšil na 4:2. Ve 41. minutě se po dalším sehraném rohu a následném centru Robovského, dostal k míči na zadní tyči Hegyi a bylo to již 5:2. Ve 44. minutě se parádní kombinační akcí prezentovali Šustr s Havelkou, druhý jmenovaný posléze poslal centr na zadní tyč, kde bohužel na míč nedosáhl ve skluzu zakončující Tobeš. V poslední minutě první půle byl k vidění nejhezčí moment utkání. K přímému kopu z 20 metrů se postavil Svěrák a míč po krásné střele, za kterou by se rozhodně nestyděly ani hvězdy světového fotbalu Messi s Ronaldem, skončil v šibenici hostující branky - 6:2.

Hned v úvodu druhé půle se po přistrčení od Pečinky, objevil v obrovské šanci Žák, ale nastřelil pouze brankáře Slatiňan. V 75. minutě se k přímému kopu z pravé strany postavil Tuťálek, míč poslal na zadní tyč, kde ho hlavou do sítě uklidil Zezulák - 7:2. V 80. minutě se po zaváhání Zezuláka dostali hosté k obrovské šanci, jenže hostující útočník branku ze 3 metrů přestřelil. V 84. minutě vybídl Pečinka ke skórování Pavlíčka, jenže ten levou nohou přesně nezakončil. V 85. minutě po pěkné kombinaci na jeden dotek, odcentroval do vápna Pavlíček, míč se dostal k Tuťálkovi, který v 100% šanci branku vysoko přestřelil. V 89. minutě se pak po faulu na Robovského pískala druhá penalta. K míči se opět postavil Havelka a s přehledem zkompletoval hattrick - 8:2.

„K vidění byl tentokrát velmi atraktivní duel plný gólů. Především v první půli nás hosté hodně trápili a ač to dle výsledku nevypadá, rozhodně byly Slatiňany nejfotbalovějším týmem, se kterým jsme se na jaře utkali. Radost máme především z toho, že hned 6 gólů z 8 padlo ze standardních situací, na které jsme se na jaře v tréninkovém procesu zaměřily. Pochválit musíme kompletně celý tým, který k utkání přistoupil s maximální zodpovědností a chutí".

Vložil: Mrázek Tomáš