- Bednář Jindřich, Pečinka, Jákl

Výsledek:

Opatovice - SK "B" 2:2 (Řihák, Krejčí)

Představení soupeře:
Opatovice byli po podzimu téměř na samém dnu tabulky, ale v jarní části je to asi úplně jiný tým, kdy minulé kolo uhráli stejný výsledek 2:2 doma s Rovní. A tak se po našem utkání mohou pyšnit bilancí s velmi těžkými soupeři:
2 prohry
3 remízy
2 výhry

Hodnocení:

Zápas velmi ovlivnilo počasí, kdy se 45minut před utkáním velmi rozpršelo a již nepřestalo. Toto počasí samozřejmě více vyhovovalo domácím, kdy svoji určitou nefotbalovost doháněli bojovností a fyzickou zdatností. Kluky jsme několikrát nabádali ke hře po zemi a k časté střelbě, to se ale né vždy dařilo.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, kdy jsme měli hned několik brankových příležitostí, první po centru Krejčího, který na malém vápně tečoval Vltavský před zcela volným Řihákem, po pár minutách Svatoň zahrával roh a Martan nedokázal sám na malém vápně míč nohou razantně usměrnit. Následovalo několik pěkný střel z velké dálky, kterými se prezentoval Svatoň. Opatovice prvních 20 minut vyloženě odkopávali do prázdna, ale opět to byl soupeř, kdo udeřil jako první, kdy nám ve 23minutě utekl trestuhodně středem hřiště Hanovec a sám skóroval. Na nás se projevil fakt, že jsme tým, který neumí obdržet první branku a vždy nás to doslova položí, kdy buď přestaneme hrát a nebo chceme až tak moc vyrovnat, že děláme základní chyby a necháváme se strhnout hrou. Z toho pramenilo i druhé potrestání ve 31 minutě.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez změn a věřili v obrat, výrazně jsme se přiblížili ve 48 minutě, kdy dlouhý míč Martana po lajně dobře převzal Svatoň a díky své rychlosti dokázal předložit míč před prázdnou bránu Řihákovi. Srovnáno bylo v 72 minutě, kdy Krejčí dokázal tečovat přímý kop Svatoně. To bylo ale po gólové stránce vše. My jsme měli ještě několik šancí, kdy za zmínku stojí samostatný únik Svatoně, který tváří v tvář před golmanem podklouzl. Šance byli i na druhé straně a to v poslední minutě základní hrací doby, útočník Opatovic si ale míč předkopl až příliš a Vahlström výborně přečetl hru a výběhem zlikvidoval tuto šanci. Bohužel následoval úplně nesmyslný skluz domácího útočníka a "zlikvidoval" nám brankáře :( My přejeme Johanovi jen to nejlepší.

Děkuji hráčům a trenérovi áčka, že Krejčí i Svatoň mohli odehrát celý zápas. Velmi kárám Duhu, se kterým všichni počítali, ale na zápas nedorazil. Děkuji i hráčům a trenérům dorostu, že jsme mohli mít na lavičce Jákla s Pečinkou a také Ji.Bednářovi, ačkoliv nakonec do zápasu nenastoupil.