Starší dorost vyhrál v Letohradu a upevnil si 1. místo v tabulce

Šlágr kola nenabídl příliš pohlednou podívanou.

vs.

FK LETOHRAD - SK PARDUBIČKY

1 : 3 (1:1)

Branky: 43. Vencl - 8. Pečinka, 56. Zezulák, 81. Havelka. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:2. Diváků: 20

SESTAVA

Metelka - Robovský, Zezulák, Hegyi, Šustr - Havelka, Hátle (68. Svoboda), Svěrák, Tobeš - Pečinka (59. Troják), Žák (59. Jákl)

Za velmi chladného počasí, ale na perfektně připraveném pažitu, se v sobotu odehrál šlágr 17. kola krajského přeboru dorostenců, kdy na sebe narazil 2. a 1. tým tabulky. Již v 8. minutě utekl domácí obraně Pečinka a nadvakrát dokázal míč poslat do sítě - 0:1. V 21. minutě Tobeš nádherným pasem za obranu našel opět Pečinku, ale ten v 100% šanci tentokrát neuspěl. Ve 33. minutě Pečinka našel na vápně Hátleho, ale jeho střelecký pokus našel pouze  náruč domácího brankáře. Ve 41. minutě se v první velké šanci objevili také domácí, ale zaváhání Zezuláka dokázal skvělým zákrokem zachránit Metelka. Ve 43. minutě již bylo vyrovnáno. Po přímém kopu domácích zaspal jak Mtelelka, tak celá obrana a pro Vencla nebyl problém uklidit míč hlavou do branky - 1:1.

V 56. minutě jsme se pro změnu dokázali prosadit ze standardní situace my. Konkrétně se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Zezulák a míč uklidil se štěstím za záda domácího brankáře - 1:2. V 65. minutě se k dalšímu přímému kopu dostali domácí, Havelka na vápně vynechal souboj a jen díky dalšímu skvělému zákroku Metelky, nebylo vyrovnáno. V 72. minutě vznikl po rohovém kopu Svěráka ve vápně velký závar, jenže takřka jistý gól, zachránili domácí na brankové čáře. V 75. minutě skvěle odcentroval z pravé strany Troják, ve vápně si našel míč Jákl, ale hlavičkový pokus dokázal domácí brankář vytěsnit na rohový kop. V 81. minutě pak Troják na levé straně vybojoval míč, předložil ho Havelkovi, který křížnou střelou zvýšil na 1:3. O dvě minuty déle zkoušel Havelka střelu ještě z druhé strany, ale tentokrát mezi tři tyče nezamířil.

„Do Letohradu jsme odjížděli v oslabené sestavě, když chyběli Bartoníček s Tuťálkem. Nicméně jsme očekávali, že zbytek týmu se o výsledek popere i za chybějící hráče. Bohužel, nedokážu si to vysvětlit, ale pokaždé, když do Letohradu zavítáme, předvedeme doslova zoufalý výkon. To se bohužel potvrdilo i tentokrát. Nutno ale podotknout, že fotbal nebyl k vidění ani na jedné straně, a tak byl souboj o čelo tabulky spíše zklamáním. Kombinační hru jsme po cestě do Letohradu asi někde zapomněli a chuť do fotbalu také. Spokojenost tak panuje pouze se ziskem 3 bodů, díky kterým jsme si na čele tabulky vytvořili již sedmibodový náskok. Světlou výjimkou na nepříliš povedeném představení je ale výborný výkon Hegyiho, ke kterému se přidal Tobeš a v druhé půli Šustr”.

Vložil: Mrázek Tomáš