záloha: Jonáš (K), Vltavský, Luptovský, Klička

- Hanko, Němec, Dostál, Pilný, Duha

Výsledek:

SK "B" - Dražkovice   4:0     (Maršíček, 3x Řihák)

První poločas:

- Od prvních minut jsme diktovali tempo hry a až na jeden nebezpečný přímý kop neměli Dražkovice nic. K důležitým skutečnostem, proč tomu tak bylo, se vyjádřím v závěrečném hodnocení.

3' - Poprvé se prezentovala naše posila Svatoň, který z levé strany šel sám na brankáře. Brankář jeho první šanci zneškodnil. Nabízela se i přihrávka, protože jsme v malém vápně byli v přečíslení tři na jednoho.
11' - Z našeho tlaku přišla první branka, kdy Svatoň centroval a obránce hostí si vstřelil vlastní branku, když na něj dorážel Maršíček (kterému byla branka připsána) 1:0.
18' - Další samostatný únik z levé strany, tentokráte Řihák volil přihrávku pod sebe, ale ta měla mizernou razanci a prakticky jsme přihráli brankáři.
19' - Střelou z pozavápna se prezentoval Klička, ale brankář hostí opět podržel svůj tým.
20' - O minutku déle se již skóre měnilo, když odražený míč podržel Vltavský a přihrávkou po zemi našel Řiháka na velkém vápně, který se kličkou uvolnil na levou nohu, kterou zvyšoval skóre 2:0
32' - Po hluché, až nefotbalové, desetiminutovce mezi 20 a 30 minutou, kdy postupně byly rozdány 4 žluté karty, jsme zvýšili náskok na již pohodlný rozdíl o tři branky, kdy se krásnou individuální akcí ukázal Svatoň, který z levé strany ve velkém vápně "vykoupal" hostujícího obránce, Řihák již měl po jeho přihrávce snadnou práci, navíc se prvním dotykem krásně obtočil okolo obránce 3:0
40' - Řihákův hattrick znamenal naši čtvrtou radost v utkání, kdy Brus centrem do prostoru vybídl Řiháka k bojovnosti, od kterého se míč odrazil snad od obličeje a sám před brankářem zachoval chladnou hlavu 4:0

Druhý poločas:

Mělo dojít k dvojstřídání
Svatoně za Dostála
Bednáře za Němce

Ale hostující tým se o poločase již začal sprchovat a nastoupil pouze v 7 lidech a rozhodčí pískl začátek druhého poločasu a současně konec utkání.

Hodnocení:

Nejprve fakta:
- Dražkovice přijeli pouze v 10 hráčích
- Přibližně v 15 minutě se jim zranil hráč č.4 Vladyka Lukáš, který byl asi 15minut ošetřován a Dražkovice tudíž hráli dokonce v 9 lidech

Od dvacáté minuty, kdy jsme vstřelili druhou branku, působil soupeř velmi odevzdaně a několikrát si svoji frustraci přenesl do osobních soubojů. Vyvrcholením byla 25 minuta, kdy náš hráč Bednář bez úmyslu hrát míč ze zadu podkopl hostujícího hráče č. 7 Komárka, který okamžitě vybouchl a po odpískání Bednáře v přerušené hře napadl. Jasná červená karta na straně hostí i domácích. S přihlédnutím na skutečnosti, že hostující Komárek před tím předvedl minimálně 3 hrubé fauly na hranici sportovního ducha a pak sám "ránu" v podobě faulu přijmout nezvládl.

To, co se pak dělo/nedělo v druhém poločase považuji sice za chytrý tah ze strany Dražkovic, ale velmi nesportovní a zbabělý:
1) Předejdou červeným kartám a případným stopkám v dalších utkáních, kdy minimálně jeden jejich hráč si o to koledoval a dalším by hrozili žluté karty za fauly "z únavy" jako to předvedl ve 38 minutě jejich hráč s číslem 11, kdy vlastně chytře zastavil protiútok, ale za cenu žluté karty.
2) Předejdou zraněním
3) Nepokazí si tolik skóre

Ale naopak pro nás to má ohromné nevýhody:
1) Kluci, co pravidelně chodí trénovat (jak ve středu, tak v pátek) si mohli zahrát celý druhý poločas (Dostál, Hanko, Pilný, Němec, Duha) a porvat se o základní sestavu, především kvůli nim mě to nejvíc štve! Člověk zápasu obětuje svůj volný čas v týdnu, o víkendu a ono nic.
2) Mohli jsme si vylepšit celkové skóre, protože kdo může dnes vědět, jak bude každá branka v konečném hodnocení důležitá? Připomínám, že toto je v této sezóně již podruhé. Poprvé se tak stalo ve Starých Čivicích, kdy rozhodčí pískl konec v 75 minutě, za stavu 0:4. Domácí fyzicky úplně odpadli a my bychom minimálně ještě 2 branky vstřelili.
3) Mohli jsme sehrát a secvičit mnoho herních situací, které v trénincích (na půl hřiště) nelze, nemluvě o získání zdravé sebedůvěry v zakončení, což je našim velkým strašákem po celou sezónu.

Chválím kluky za zodpovědný přístup po celou dobu utkání, kdy je kolikráte velmi těžké se na oslabeného soupeře motivovat, až na několik chybiček (zbytečné chození do kliček a mnoho osobních soubojů), jsme podali běhavější, bojovnější a fotbalovější výkon než v Přelovicích.

Poznámka: Zajímalo by mě, jestli je na podobné jednání myšleno v pravidlech fotbalové asociace. Na hřišti padala pravidla jako: "když tým nastoupí do druhého poločasu, tak nemusí platit pokutu". Ale to se mě zdá dost nešťastné a bezpáteřní týmy toho mohou snadno využívat, když v poločase prohrávají 0:5 a nebo jsou nedisciplinovaní (mají už 2 červené karty), tak jen nenastoupím do druhého poločasu a výsledek skončí, jak je ... ?

Děkuji Jonášovi a Svatoňovi za pomoc v "béčku".