Domácí zápas proti Libchavám zvládl starší dorost na výbornou

Slušný výkon přinesl další tři body.

vs.

SK PARDUBIČKY - TJ SOKOL LIBCHAVY

4 : 0 (2:0)

Branky: 11. Žák, 17. Tuťálek, 56. Tobeš, 57. Svěrák. Rozhodčí: Papáček (Metelka, Balog). ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (39. Horníček). Diváků: 35

SESTAVA

Metelka - Robovský (71. Svoboda), Zezulák, Bartoníček (60. Johanides), Šustr - Hátle, Svěrák, Tuťálek (60. Hegyi), Tobeš - Havelka (78. Maršíček), Žák (46. Pečinka)

První šance utkání přišla v 5. minutě, kdy Hátle zprava našel ve vápně Svěráka, který střelou z první branku přestřelil. V 11. minutě se již naši hráči radovali. Šustrův míč za obranu dokázal hostující brankář odehrát za vápnem pouze k nohám Žáka, pro kterého nebyl problém poslat míč po zemi do odkryté klece - 1:0. V 17. minutě Tobeš vybojoval míč, předal ho Havelkovi, který za obranou našel zabíhajícího Tuťálka a ten i díky svému důrazu, dopravil míč do sítě - 2:0. V 19. minutě se po akci Žáka a Hátleho, dostal k míči ve vápně Havelka, ale v 100% šanci nastřelil pouze levou tyč hostující branky. Ve 22. minutě zaváhal Bartoníček, ale hosté ve velké šanci nastřelili pouze boční síť. V 27. minutě se pak proti střele hostujícího útočníka vytáhl Metelka, když pokus mířící k tyči dokázal chytit. 34. minuta přinesla hezký fotbalový moment, kterému chyběla pouze třešnička na dortu v podobě gólové radosti. Po secvičeném rohu totiž odcentroval Robovský a Bartoníčkovo následné zakončení hlavou, vyrazill s vypětím všech sil hostující brankář na brankové čáře. Ve 39. minutě obdržel, po tvrdém zákroku, 2. ŽK hostující Horníček a musel tak předčasné po ČK do kabin.

V 50. minutě našel krásným centrem Hátle na zadní tyči Tobeše, jehož hlavičkový pokus hostující obránce odhlavičkoval z brankové čáry do bezpečí. V 56. minutě si na pravé straně vyměnili míč Robovský s Hátlem, druhý jmenovaný následně poslal do vápna střílený centr, který z prvního doteku ukldiil Tobeš pod břevno - 3:0. Uběhla pouze minuta a Svěrák se proměnil v génia nádherných gólů - Zlatana Ibrahimoviče, když nádhernou střelou levou nohou ze vzduchu, poslal míč křížně do horní poloviny branky - 4:0. V 63. minutě rozezvoněl Johanidesův pokus břevno. V 70. minutě mohl slavit Pečinka, ale po individuální akci poslal míč pouze do náruče hostujícího brankáře. V 74. minutě pak napřáhl z 25 metrů Havelka, jeho pokus brankář hostů pouze vyrazil, aby následný pokus Pečinky hosté již potřetí v utkání odkopli z brankové čáry.

„Na domácí půdě jsme předvedli velmi slušný výkon. Troufám si říct, že na jaře určitě nejlepší. I tak jsme ale i v tomto zápase předvedli až zbytečně moc zkažených přihrávek a i tentokrát jsme ve spoustě 100% šancích selhali. Důležité ale je, že jsme po celé utkání drželi otěže zápasu ve svcýh rukách a hosty, kteří se nacházeli na 4. místě tabulky, k ničemu nepustili. Pochválit tentokrát musíme kompletně celý tým”.

Vložil: Mrázek Tomáš