Starší dorost veze z Jablonného tři body.

vs.

TJ JABLONNÉ NAD ORLICÍ - SK PARDUBIČKY

1 : 4 (0:2)

Branky: 68. Faltus - 2. Havelka, 26. Tuťálek, 73. Pečinka, 78. Bartoníček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 2:1. Diváků: 55

SESTAVA

Jákl - Šustr, Zezulák, Bartoníček (80. Hegyi), Robovský - Tobeš, Svěrák, Tuťálek, Hátle (80. Bobek) - Havelka, Žák (46. Pečinka)

Již ve 2. minutě utkání se po autovém vhazování dostal míč do vápna, kde ho Havelka patičkou usměrnil k brance a po několika odrazech, zaplul míč až do sítě - 0:1. V 11. minutě Svěrák vyslal do sóla, na levé straně, Tobeše, který ale levou nohou branku přestřelil. V 19. minutě se v obrovské šanci objevil Hátle, jehož přesným centrem našel Žák, nicméně nerovný terén Hátlemu znemožnil zakončit. V následné šanci pak Svěrák branku přestřelil. V 26. minutě se zaskvěl Žák, který uviděl na vápně nabíhajícího Tuťálka a míč mu předložil do gólové pozice, ze které se již Tuťálek, po střele levou nohou, nemýlil - 0:2. Ve 30. minutě vypadl domácímu brankáři míč z náruče k volnému Havelkovi, ten však obrovské šance využít nedokázal, když se po jeho zakončení míč od domácího brankáře odrazil pouze do tyče. Ve 33. minutě předvedl geniální přihrávku Robovský, který našel na 30 metrů, za obranu nabíhajícího Havelku, jehož křížnou střelu ale dokázal domácí brankář skvělým zákrokem vytáhnout na rohový kop. Ve 38. minutě se Havelka ocitl v další šanci, ale i tentokrát vyšel ze souboje vítězně domácí brankář.

54. minuta přinesla velkou šanci Bartoníčka, když jeho hlavičkový pokus, po rohovém kopu Svěráka, vykopával domácí hráč z brankové čáry. Uběhla pouze minuta a v obrovské šanci se objevil Tuťálek, jenže svůj pokus namířil pouze do brankáře. Trest v podobě snížení domácích přišel v 68. minutě, kdy se křížnou střelou prosadil Faltus - 1:2. O 4 minuty déle se k přímému kopu postavil Svěrák, přesným centrem našel hlavu Bartoníčka, jehož pokus dokázal domácí brankář vyrazit pouze k nohám Pečinky, který míč poslal nekompromisně pod břevno - 1:3. V 78. minutě byl pak k vidění jednoznačně nejhezčí moment celého utkání, kdy po sehraném přímém kopu našel Svěrák na zadní tyči zabíhajícího Bartoníčka a ten se tentokrát již dokázal hlavou prosadit - 1:4. V 87. minutě měl poté gól na noze ještě Bobek, kterého do sóla vyslal Tuťálek, ale prvně jmenovaný nastřelil levou nohou pouze brankáře.

„V Jablonném tentokrát nebyl k vidění příliš pohledný fotbal. Velkou zásluhu na tom ovšem měl velice nerovný terén, který naší kombinační hře vůbec nevyhovoval. Výhra 4:1 tak byla spíše upracovaná. Nicméně jsem rád, že kluci i přes tento fakt neztráceli chuť ke hře. Zároveň mě těší, že jsme se dokázali prosadit ze standardní situace, které v posledních týdnech věnujeme více času. Naopak opět mě zklamala produktivita, která stále velmi pokulhává. Pochvalu tentokrát zaslouží především oba stopeři, Zezulák s Bartoníčkem. Dobrý výkon předvedl také brankář Jákl a středopolař Svěrák”.

Vložil: Mrázek Tomáš