Bronzové rozloučení s halovou sezónou

V neděli 3.3. nás čekal "poplesový" turnaj v Moravanech

Nominace:

Čermák, Hanuš, Kaluža, Ludvík, Mikulecký, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška ( + Hlaváč Jan a Matěj za Paramo Pardubice)

Zápasy:

Turnaj se opět hrál systémem "každý s každým" jako před 2 týdny

SK - Spartak Choceň   0:1

Stejně jako před 2 týdny na stejném místě, nás i tentokrát jako první čekal soupeř z kategorie nejtěžších (Choceň nakonec celý turnaj ovládla, když 6x zvítězila a pouze 1x prohrála). Nebudeme si nic nalhávat a po pravdě musíme konstatovat, že soupeř z Chocně měl většinu zápasu pod kontrolou a více ze hry. My jsme zahrozili akorát střelou z dálky do spojnice tyčí, kterou se prezentoval Vondruška. Kluci však dobře bránili a utkání tak spělo k bezbrankové remíze. Bohužel necelou minutu před koncem si obrana vybrala slabší chvilku a soupeř ji hned dokázal využít - 0:1. Za zbývajících 30 vteřin si kluci žádnou výraznější brankovou příležitost nevypracovali a první utkání turnaje jsme tak prohráli.

SK - MFK Chrudim   3:0   (Kaluža 2x, Vondruška)

Jelikož se soupeřem z Chrudimi jsme minulý týden pouze remizovali, což nás pravděpodobně stálo účast ve finále, o motivaci měli kluci postaráno. Kluci soupeře k téměř ničemu nepustili a utkání skvěle zvládli, když se postupně dvakrát prosadil Kaluža a gólový účet utkání uzavřel Vondruška. Zrodilo se tak pohotové vítězství nad silným soupeřem.

SK - Sokol Dobříkov   3:0   (Kaluža 2x, Tuťálek)

Třetí utkání jsme odehráli proti klukům z Dobříkova a dle našeho názoru se jednalo o nejslabšího soupeře tohoto turnaje. V týmu hostí vynikal pouze brankář, který velmi dobře ovládal hru nohama a myslím si, že také vstřelil obě branky Dobříkova v turnaji. Opět se dvakrát prosadil Kaluža a třetí branku tentokrát přidal Adam Tuťálek, který se konečně tento zápas nebál vystřelit a hned z toho byla branka.

SK - FK Letohrad   1:2   (Kaluža)

V dalším zápase kluky čekal soupeř z Letohradu, který pro nás byl stejnou neznámou, jako Dobříkov. Prezentoval se však o několik tříd lepší hrou a utkání tak nabídlo kvalitní fotbalovou podívanou. My jsme do utkání vstoupili lépe a po brance Matěje Kaluži jsme vedli 1:0. Když jsme pak paradoxně pochválili Tomáše, že si snad poprvé v turnaji kluci pomohli přihrávkou o brankáře, vybral si Filip v bráně svoji zřejmě jedinou slabší chvilku v turnaji a po špatné rozehrávce z toho byl vyrovnávací gól. Soupeř pak další brankou dokázal utkání otočit a jelikož na to kluci už nezvládli zareagovat, zrodila se naše druhá prohra v turnaji, která značně zkomplikovala naše medailové ambice.

SK - FC Hlinsko   2:1   (Kaluža 2x)

V dalším utkání nás totiž čekalo silné Hlinsko, které si do této chvíle připsalo pouze jednu prohru (s Letohradem) a porazilo v dramatickém utkání také nakonec vítěznou Choceň (4:3). Pokud kluci přeci jenom chtěli mít ještě šanci si pověsit na krk medaile, museli toto utkání zvládnout. Kluky jsme před zápasem upozornili, že Hlinsko vsází všechno na svého jednoho hráče a pokud ho dokáží uhlídat, mají šanci v tomto utkání zvítězit. O úvodní branku utkání se znovu postaral (opět) skvěle hrající Matěj Kaluža (jeho již šestá branka v turnaji). Soupeř pak vyrovnal hru a následně také skóre. Výhru nám však zajistil svojí další brankou Kaluža a nás tak čekali již pouze dva soupeři z kategorie hratelných a stříbrná medaile byla hodně blízko.

SK - Moravany/Dašice   1:1   (Mikulecký)

Pokud by kluci zvládli poslední dva zápasy vyhrát, tak by se již nemuseli ohlížet na výsledky soupeřů a měli by jasné druhé místo a stříbrné medaile. Rozhodně to nebyl nesplnitelný úkol a vzhledem k rozdílu v předváděné hře nás a našich budoucích soupeřů, musíme popravdě přiznat, že jsme tyto utkání měli zvládnout. V utkání s Moravany byli kluci po 95 procent zápasu lepší a téměř celou hrací dobu strávili na polovině soupeře. Bohužel jsme z toho dokázali vytěžit pouze jednu branku Ondry Mikuleckého. Ten si míč zasekl před obráncem, který po zadku doklouzal skoro až na svoji střídačku a nechytatelnou pumelicí otevřel skóre. Poté však kluci neúspěšně ohrožovali branku soupeře, ale brankář Moravan si již se všemi pokusy poradil. Stalo se tak to, čeho jsme se s druhým trenérem obávali. Zhruba půl minuty před koncem soupeř vyrovnal a nám již nezbyl žádný čas na odpověď.

SK - Paramo Pardubice   2:0   (Kaluža, vlastní)

V posledním zápase nás čekalo stále lépe hrající Paramo (za které celý turnaj také odehráli kluci Hlaváčovi - Honza a Matěj, za což jim patří náš velký dík). Kluci se dlouho se soupeřem trápili a ač byli lepší, nedařilo se jim tuto převahu vyjádřit gólově. Nakonec nám pomohla smolná vlastní branka soupeře, když si do své sítě srazil střílenou přihrávku před branku. To, co se nepovedlo proti Moravanům, se naštěstí teď již povedlo a Matěj Kaluža přidal uklidňující druhou branku utkání (celkově jeho osmá v turnaji, čímž se dělil o pozici nejlepšího střelce turnaje s hráčem z Hlinska).

Konečné pořadí:

1) Spartak Choceň      18 bodů
2) FK Letohrad            13 bodů
3) SK Pardubičky        13 bodů
4) MFK Chrudim         13 bodů
5) FC Hlinsko              13 bodů
6) Moravany/Dašice      8 bodů
7) Paramo Pardubice    1 bod
8) Sokol Dobříkov         1 bod

Celkové hodnocení:

Jak je vidět z konečného pořadí výše, 4 týmy měly shodně 13 bodů a o celkovém pořadí tak musela rozhodnout mini tabulka, do které se započítávají pouze vzájemné zápasy a o pořadí poté rozhoduje: počet bodů, vzájemný zápas, rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek). My a Letohrad jsme měli po 6 bodech (porazili jsme Chrudim a Hlinsko), ale bohužel právě zápas s Letohradem jsme nezvládli a proto jsme skončili na konečném třetím místě. Kluci si tak opět odvezli z turnaje medaili, tudíž ho hodnotíme jako vydařený :) Chválíme všechny kluky za předvedené výkony a bojovnost.

Speciálně tentokrát chceme pochválit Kryštofa Hanuše, kterému se turnaj velmi vydařil a až vypilujeme i některé malé nedostatky, tak bude pro všechny útočníky v kraji představovat neprostupnou zeď :) Dále také Matěje Kalužu, který bohužel svůj závěrečný rozstřel o nejlepšího střelce prohrál, ale ani to nic nemění na tom, že i přes to, že je o rok mladší než většina ostatních kluků, tak mezi nimi vyniká a pravidelně se umisťuje mezi nejlepšími střelci a hráči celého turnaje. Posledním, kterého chceme pochválit, je Lukáš Ludvík. I přesto, že s námi v letošní sezóně nebyl ani z daleka na všech turnajích, tak posun v jeho hře je veliký. Jako obránce si nekomplikuje život a dělá přesně to, co po něm s trenéry chceme. Odebere soupeři balon a nahraje ho na volného útočníka, případně spoluhráči z obrany. Zní to jako samozřejmost, ale v téhle věkové kategorii tomu tak opravdu není :)

Závěrem bychom chtěli jako obvykle poděkovat rodičům a fanouškům, kteří nám jako vždy fandili a kluky povzbuzovali :) Také děkujeme Honzovi a Matějovi Hlaváčovým, kteří vyhověli naši žádosti a pomohli klukům z Parama, aby měli dostatek hráčů a mohli se tak turnaje také zúčastnit.

Vložil: Radim Froš

Vložil: Martin Svoboda