Letos poprvé v Moravanech + FOTO

Ač bez prohry, a s jedinou obdrženou brankou za turnaj, jsme byli "až" druzí.

Nominace:

Vondruška, Vodvárka, Hanuš, Kaluža, Dymák, Tuťálek, Biath, Smolík Dan, Mikulecký

Zápasy:

Turnaj se hrál systémem "každý s každým"

SK - Slatiňany   0:0
Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi dobře a proti našemu známému soupeři z K.Miniligy jsme v hale hráli letos vůbec poprvé a tak trochu jsme oba trenéři tušili, že se jedná o finálové utkání tohoto turnaje. Do zápasu jsme vstoupili lépe a prvních 5 minut jsme soupeře doslova zatlačili ke své bráně a když už jsme překonali brankáře, tak míč vykopl obránce z brankové čáry (z mého úhlu to byl gól a předčasně jsem se radoval:) ale pohled přes celou halu velmi zkresluje). Nakonec jsme to byli my, kdo byl za remízu 0:0 rád, protože soupeř dokázal dvakrát vstřelit břevno.

SK - MFK Chrudim   3:0   (Dymák 2x, Kaluža)
Proti velmi silné Chrudimi, která se celý turnaj velmi sympaticky snažila hrát fotbal a né na výsledek. Jsme odehráli jedno z nejlepších utkání a nedali soupeři šanci.

SK - Holice   6:0   (Mikulecký 2x, Kaluža 2x, Dymák, Hanuš)
Proti Holicím jsme si s chutí zahráli a zastříleli, soupeř prakticky neopustil svoji polovinu.

SK - Choltice   4:0   (Kaluža 2x Vondruška, Hanuš)
Podobné utkání jako s Holicemi, kdy si také mohla dostatečně zahrát i druhý čtyřka našich fotbalistů.

SK - Pardubice   2:1   (Dymák 2x)
Pardubice šli v zápase do vedení, kdy se do míče nádherně položil jejich útočník a ani výtečně chytající Vodvárka nemohl s touto střelou nic provést. My jsme díky ohromné bojovnosti a chtíči dokázali zápas otočit na svoji stranu. Zápas s Pardubicemi je vždy trochu vyhrocený, ale tentokráte musím VELMI DŮRAZNĚ POKÁRAT Hanuše za hrubý faul, todle již nechceme nikdy vidět.

SK - Moravany/Dašice   0:0
Tentokráte to nebyli Mrazírny Dašice, ale betonárka Dašice :) Nicméně musím uznat, že jsme si zápas prohráli prakticky sami a zlobit se můžeme pouze na sebe. Kluci si za celé utkání pořádně nenahráli a bylo k vidění více sólování, než bylo vhodné.

SK - Pardubice dívky   0:0
I poslední utkání skončilo remízou a těžko říct, jestli klukům už docházeli síly a nebo na nich bylo znát zklamání z minulého utkání. I děvčata hrála poslední zápas prakticky o vše, dobrým výsledkem mohli poskočit na druhé místo v celkové tabulce. Navíc v propozicích bylo psáno, že na turnaji mohou startovat dívky 2008 a mladší, což bylo v porovnání s našima klukama 2011 (Kaluža, Biath, Smolík) občas až úsměvné :)

 

Celkové hodnocení:

Musím na prvním místě uvést, že jsme v Moravanech hráli vůbec poprvé na házenkářské branky a i hala je mnohem menší než na Dašické, v Heřmaňáku a nebo v Chrudimy, kde jsme zatím hráli.
Kluky musím všechny pochválit za jejich výkon a za krásné druhé místo. Jen mi chybělo několik základních věcí, které ale asi i byly způsobeny malým prostorem:
1) málo kombinační hra, využívání obránců "točení hry"
2) málo přihrávek na našeho brankáře a když už tak to Filip odkopával, místo rozehry
3) nekvalitní první dotek při příjmu míče

Stále máme na čem pracovat.

Konečná tabulka:

 

FOTO:

Vložil: Martin Svoboda