V těžké konkurenci 5.Místo

Halový turnaj Golisimo Cup 2019 Kluci si opět zahráli se zvučnými soupeři

Sk Pardubičky - Spartak Choceň   1 : 6
Fk Pardubice – Sk Pardubičky   2 : 3
Sk Pardubičky – MFK Chrudim   1 : 4
Sk Pardubičky – FC Hradec Králové   1 : 4
Sk Pardubičky – 1.FC Slovácko    0 : 1

Naši kluci odehráli v sobotu 26.1. další turnaj. Byli zde kvalitní mančafty a hrál se pěkný fotbal. První zápas jsme odehráli s Chocní, kterou známe z naší soutěže. Bohužel Chocni jsme podlehli vysoko 6:1, kdy náš jediný gól vstřelil Jonáš Dymák. Kluci se zdáli být rozespalí a nesoustředění.


Druhý zápas jsme odehráli s naším městským rivalem FK Pardubice. Z mého pohledu měl zápas náboj, ta rivalita byla ve vzduchu opravdu cítit. Hrálo se nahoru dolů a velmi kontaktní fotbal. Bylo vidět spoustu ostřejších zákroků z obou stran, jakoby sama nebesa chtěla, aby Ondra Mikulecký měl dnes smůlu na bolestivé souboje, ovšem nedal se a soupeřovi nasázel rovnou dvě branky. Bohužel po našich chybách, které soupeř dokázal potrestat, byl stav nerozhodný. Opět se ale ukázal Jonáš Dymák, který svou střelou převážil váhy vítězství na naši stranu. A derby bylo naše.


Třetí zápas jsme odehráli s MFK Chrudim. Bohužel opět jsme zaspali a soupeř brzy otevřel skóre. Kluci se zřejmě vylekali či měli až moc velký respekt ze soupeře. A náš gólman lovil jeden míč za druhým. Na tempo které soupeř diktoval, jsme nedokázali navázat. Avšak i soupeř udělal nepatrnou chybu, kterou ale využil lišácky Jonáš Dymák. Kdy Jonáš byl nalepený na soupeřova obránce, soupeřův gólman přihrával tomuto obránci, Jonáš jej šikovně předskočil a nekompromisně zakončil. Přesto jsme utrpěli porážku 4:1.


Čtvrtý zápas se hrálo také derby ale meziměstské. Konkrétně kdy proti nám hrál Hradec Králové. V jednu chvíli jsme hráli hezky kombinačně, nahrávka střídala nahrávku. Dočkali jsme se i gólu, který byl úplně ze stejné situace jako předchozí zápas opět v podání Jonáše Dymáka. V tomto zápase se blýskl Filip Odvárka, který se snažil chytat, jak nejlépe dovede. Bohužel gólman nemůže pochytat vše bez pomoci obránců, což jim dal Filip, dá se říct sežrat a byl na ně oprávněně naštvaný. Kluci ho v tom nechávali a nechali soupeře bez problému dorážet. Zápas jsme si prakticky prohráli sami a skončil 4:1.
Poslední zápas jsme hráli s těžkým soupeřem 1.FC Slovácko. I když soupeř se zdál být kvalitnější a odhodlanější. Kluci jakoby zahodili nervíky a byl vidět chvilkami fotbal co známe a co se od nás očekává. Dali do tohoto zápasu poslední síly a soupeř neměl nic zadarmo. Soupeře jsme vytlačovali do lajn a tam je mastili Kryštof Hanuš a Tomáš Vondruška. Útočníci se taky činili a šance byli. Bohužel nedokázali jsme je proměnit a v závěru jsme dostali gól. Za tu bojovnost bych ty tři body klukům přál. Závěrečné skóre 0:1.


Celkově z turnaje mám smíšené pocity. Chvíli to byla úplná katastrofa jako kdyby hráli prťata, všichni běžící za míčem. Dělali se základní chyby. Hráče si kluci nehlídali, nesoustředili se, nenahrávali si, nepomohli si v soubojích. Na druhou stranu byla vidět bojovnost, odvaha a i to srdíčko. Nejlepším naším střelcem byl Jonáš Dymák. Největšími dříči byl Ondra Mikulecký a Kryštof Hanuš. Velkým překvapením byl Lukáš, kterého to byl první turnaj s kluky, nezalekl se, bojoval o míč a snažil se hrát fotbal. I když z výkonu nejsem úplně nadšený má to i svá pozitiva, klukům spadl hřebínek a vědí že nejsou neporazitelní, získali nové zkušenosti a mohli okoukat něco od lepších soupeřů.

Celkové umístění:

1. Choceň
2. Chrudim
3. Slovácko
4. Hradec
5. Pardubičky
6. Pardubice

 

Vložil: Jakub Chládek

Vložil: Martin Svoboda