V krásné hale v Heřmaňáku jsme 15.12. absolvovali turnajový maratón :)

Nominace:

Eichler, Čermák, Mayer, Biath, Kaluža, Smolík Dan a David, Vltavský

Obsazení turnaje a základní skupina:

SK - Pardubice   2:2   (Kaluža 2x)

Vypadá to, že první utkání na Pardubice prostě umíme a kluci jsou vždy správně nabuzeni. Hned první utkání bylo na tuto věkovou kategorii velmi kvalitní a ačkoliv měli Pardubice šance, které nepromněnili, tak my jsme na tom byli úplně stejně a utkání jsme mohli v "suchym" triku :) vyhrát. Nakonec nás ztráta dvou bodů z tohoto prvního utkání velmi mrzela.

SK - Choceň   2:1   (Smolík Dan, Kaluža)

S Chocní to byla spíše přehlídka neproměněných šancí, kdy se soupeř jen málokdy dostával za půlku, my jsme velmi dobře v útoku napadali a jen škoda, že jsme nedali více branek a utkání nedohrávali ve větším klidu.

SK - Žďár n/S   1:0   (Kaluža)

Velmi podobné utkání jako s Chocní, soupeř byl slabší, ale i tak musím pochválit jak Žďas tak Choceň, že se snažili kombinovat a nehráli na výsledky. My jsme prakticky nepustili soupeře za půlku, ale branka pro nás byla zakletá a dokázali jsme se prosadit pouze ze standartní situace, kterou nádherně zahrál Čermák na Kalužu.

SK - Náchod   2:4   (Mayer, Čermák)

Zápas s Náchodem se nakonec ukázal jako klíčový, který rozhodne o VÝSLEDKOVÉ spokojenosti na tomto turnaji. Do zápasu jsme vstoupili výborně a po krásné samostatné akci Mayera jsme vedli 1:0. Podruhé v utkání jsme odskočili na 2:1 díky brance Čermáka. Nutno říct, že k postupu do semifinále jsme měli velmi blízko, neboť nám stačila pouze remíza k postupu. Bohužel o 8 hodinovém turnaji (10 týmů je opravdu moc) rozhodly tři minuty zápasu s Náchodem, kdy soupeř nejprve tři minuty před koncem srovnal na 2:2 a přibližně o minutu později dokázal překlopit vedení na svoji stranu. V poslední minutě a půl jsme všechno vrhli do útoku a hráli "buď a nebo", bohužel jsme v posledních vteřinách inkasovali počtvrté.

Zápas o umístění o 5.místo:

SK - Ostrá   3:5   (Kaluža 3x)

Ve druhé skupině skončilo na neoblíbeném třetím místě Sportovní Sdružení Ostrá, které nehrálo ve skupině vůbec špatně. Do utkání jsme opět vstoupili velmi dobře a především díky brankám Kaluži jsme víceméně diktovali tempo zápasu, ale pak jako by se kluci přestali soustředit nebo na ně dolehla délka celého turnaje a únava. V posledních minutách byla lepší Ostrá a dokázala zvítězit.

Hodnocení turnaje:

Na začátek si dovolím malou kritiku:

1) Deset týmu je na tuto věkovou kategorii opravdu moc. Čekat až 2 hodiny mezi zápasy je příliš a udržet děti v klidu je nereálné pro všechny trenéry. Stejně tak konec turnaje v 16:00 je nesmysl.
2) Na hrací ploše by měly být v hlavní roli především děti a né rozhodčí, kdy se často z hracích 14 minut třeba 5 minut nehrálo, protože rozhodčí hru necitlivě zastavoval na dlouhé desítky vteřin.
3) A na závěr největší pitomost je zahrávání autů třemi zbůsoby, kdy jsme při zápase s Ostrou dostali hned 3 branky, protože náš obránce míč v nouzi správně odkopl do autu, abychom se srovnali, ale míč se o zeď tělocvičny hned odrazil k útočníkovi, který si míč sám hodil do hřiště a pelášil na branku ... z toho je mi až zle.

A teď už jen to dobré :)

Vůbec bych neřešil konečné umístění, jsem moc rád, že jsme s takto zvučnými soupeři dokázali hrát vyrované partie a každého soupeře jsme dokázali určitou část zápasu přehrávat a některé soupeře po celou dobu utkání.

Dalším pozitivem je post brankáře, kdy Jonáš Eichler chytal naprosto fantasticky na to, že stál v bráně poprvé v životě (páteční trénink nepočítám :) ) a je pochopitelné, že je horší rozehra nohou a nebo rukou, nicméně má ohromné předpoklady k tomu stát se výborným golmanem, navíc byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu.

Pochvalu jinak zaslouží celý tým, všichni hráči, ale dovolím si vyzvednout dva hráče:
Jakub Čermák - patřil na tomto turnaji k našim nejlepším hráčům
Jan Biath - pro mě největší překvapení, kdy svoji bojovností a zarputilostí doháněl soupeřovi útočníky k šílenství :)

Děkuji rodičům za příjemné sportovní dopoledne-odpoledne.