Starší dorost si poradil i s Prosetínem.

vs.

SK PARDUBIČKY - SK SOKOL PROSETÍN

6 : 2 (3:0)

Branky: 2. Tuťálek, 14. a 45. Havelka, 74. Hátle z pen., 76. Šebek, 88. Bartoníček - 46. a 62. Bartoníček. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:1. Diváků: 60

SESTAVA

Mlateček - Robovský (74. Šebek), Zezulák, Binder (62. Johanides), Kovárník (84. Hegyi) - Tuťálek, Svěrák, Bartoníček, Hátle (81. Tobeš) - Žák (59. Šustr), Havelka

Již ve 2. minutě vybojoval Hátle míč pro Žáka, ten ho posunul k Havelkovi, jehož střelu dokázal hostující brankář pouze vyrazit k nohám Tuťálka, který již neměl problém otevřít skóre utkání - 1:0. Uběhly pouze dvě minuty a do první šance se dostali i hosté, když Mrázkova střela proletěla jen těsně vedle levé tyče. V 9. minutě byl Havelka zcela evidentně faulován ve vápně, jenže penalta se k překvapení všech nepískala. V 11. minutě se k střele z 20 metrů odhodlal hostující Marek, ale Mlateček dobrým zákrokem vyrazil střelu na roh. O tři minuty déle pak Hátle rozehrál rychlý aut na Žáka, který míč po zatažení předložil Havelkovi a bylo to 2:0.  V 18. minutě poslal krásný centr z přímého kopu do vápna Svěrák, ale Žák míč v dobré pozici netrefil. Ve 27. minutě se zaskvěl i hostující brankář, když dokázal vyrazit na roh Havelkovu střelu. Ve 29. minutě se  v obrovské šanci objevil Žák, ale míč poslal jen do náruče hostujícího brankáře. Ve 39. minutě se k dalšímu přímému kopu postavil Svěrák, tentokrát jeho přímý pokus skončil rohovým kopem. Ve 42. minutě se po přihrávce od Žáka zjevil před brankářem Havelka, ale ani nadvakrát v obrovské šanci neuspěl, aby hned poté Bartoníčka vychytal hostující brankář. V poslední minutě první půle poslal Svěrák dokonalý centr z rohového kopu na hlavu Bindera, který míč prodloužil a Havelka již v pohodě zvýšil na 3:0.

Hned v první minutě druhé půle dokázali hosté z rychlého brejku snížit zásluhou Marka - 3:1. V 58. minutě se tentýž hráč objevil v další šanci, ale Mlateček chytil. Bohužel varování nebylo asi dost důrazné, a tak se v 62. minutě  Marek dostal do dalšího brejku a bylo to již jen o gól - 3:2. V 73. minutě byl ve vápně opět faulován Havelka, ale tentokrát se penalta pískala. K ní se postavil Hátle a s přehledem proměnil - 4:2. O dvě minuty déle poslal Havelka míč za obranu, Šebek výborně ustál těžký souboj a v sólu následně zvýšil již na 5:2. V 82. minutě se pěknou kombinací na jeden dotek prezentovali Svěrák s Havelkou, ale druhý jmenovaný nastřelil pouze náruč brankáře. Poslední slovo v utkání si vzal Bartoníček, který se dokázal prosadit hlavou po dalším skvěle zahraném rohu od Svěráka - 6:2.

„V posledním zápase podzimu nás čekal těžký zápas s Prosetínem, který bohužel ovlivnilo deštivé počasí, a tak se hrálo na velmi podmáčeném terénu. Do utkání jsme vstoupili skvěle a až na dvě vyjímky jsme hosty vlastně k ničemu v první půli nepustili. Prosetín do druhé půle změnil rozestavení a především zjednodušil hru. Dva nakopnuté míče za obranu znamenaly dva góly a z utkání bylo zbytečné drama. Po našem přeskupení řad jsme ale opět převzali otěže zápasu a nakonec pohodlně zvítězili. Spokojenost panuje především s prvním poločasem. V druhé půli jsme bohužel 20 minut prospali. Dařilo se Svěrákovi, Hátlemu a Havelkovi a již tradičně Bartoníčkovi".

Vložil: Mrázek Tomáš