Obhajoba 1. místa na turnaji OFS + nejlepší střelec turnaje!

Kluci dokázali obhájit prvenství z loňského roku a i pro letošek bude v Pardubičkách putovní pohár Miroslava Antla. + FOTO

Nominace:

Čermák, Dymák, Hanuš, Kaluža, Mikulecký, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška

Zápasy ve skupině:


Do turnaje jsme vstoupili náramně a dalo by se říct, že jsme zaskočili ještě spící Pardubice a první utkání jsme jasně ovládli. Kluci si s chutí zastříleli a bylo vidět mnoho pěkných kombinací, kdy jsme jen doklepávali do prázdné branky. Stejně dobře jsme začali i druhé utkání, kdy jsme rychle s Bohdančí šli do vedení a zbytek utkání jsme kontrolovali a kluci mohli často oslavovat své góly "po Ronaldovsky". Zápas s Hradištěm byl velmi podobný, jen to byla přehlídka neproměněných šancí. Ale i tak jsme si lepší začátek nemohli přát a již rozehraní a dobře naladění jsme se chystali na semifinále.

branky: Kaluža 9x, Dymák 7x, Mikulecký 5x, Vondruška 2x, Čermák 2x

zápasy o umístění:

Semifinále

SK - Nemošice   4:3   (Mikulecký, Dymák, Kaluža, Vondruška)

Po celou dobu zápasu jsem si ani nepřipouštěl, že bychom měli s Nemošicemi prohrát, nicméně musím pochválit soupeře, který nás dokonale zaskočil svoji dobrou hrou, důrazem a bojovností. My jsme nedokázali unést roli favorita a tíhu okamžiku. Kluci hráli jako opaření a zbytečně moc opatrně. Náš nervózní přístup k zápasu vyvrcholil obdrženou brankou na 0:1 a to klukům ještě více svázalo ruce. Naštěstí nás do zápasu vrátil Mikulecký a na 2:1 skóroval Dymák. Nemošice opět srovnali, ale na 3:2 jsme dokázali opět uskočit díky bojovnosti Kaluži. Do klidu nás dostal Vondruška na 4:2, ale Nemošice ještě jednou dokázali snížit a udělat ze zápasu drama až do posledních chvil. Sice jsme celý zápas hráli spíše na půli soupeře, ale nedokázali jsme se prosadit jako tomu bylo u zápasů ve skupině.

Finále

SK - FK Pce-dívky 3:1   (Kaluža 2x, Hanuš)

Dívky pro mě jsou asi nejmilejším překvapením turnaje, naprosto zaslouženě postoupili do finále. Celý turnaj předváděli velmi slušnou hru a v nejdůležitějším utkání dokázali ve skupině dokonale zaskočit Nemošice, kdy hráli po nás hned druhé utkání turnaje. Ani ve finále jsem nepochyboval, že bychom neměli uspět, myslím si, že s Nemošicema jsme se více potrápili. Po celou dobu finále jsme měli jasnou optickou převahu. Holky po celý turnaj držela velmi dobrá brankářka, která byla i vyhlášena nejlepším brankářem turnaje. My jsme šli do vedení po brance Kaluži, bohužel dívky dokázali srovnat po penaltě (Filip chytil míč asi 5cm mimo brankoviště, což je spíše smůla než chyba). Ale nás do vedení opět dostal Kaluža a před koncem utkání všechny uklidnil Hanuš svým povedeným gólem.

Hodnocení:

Turnaj musím hodnotit jako úspěšný, protože co více jsme si mohli přát? Obhájili jsme prvenství, navíc jsme naprosto suverénně prošli základní skupinou, kde se všem náš fotbal musel líbit, plný nahrávek, hry s brankářem (ale tam bych ještě přidal), sehrané rohy i autová vhazování (kdy jen stereotypně nehážeme dopředu).
Pak přišlo těžké semifinále a i když jsme ho měli vyhrát 10:0 (kdybychom pokračovali ve výkonech ze skupiny) tak jsme spíše bojovali. Což je také dobře, jsou to stále jen děti, né stroje a byli hodně nervózní, o to více si vydřené výhry cením. A ve finále jsme už jen potvrdili dobré výkony z celého turnaje.

Kluci mě udělali ohromnou radost a já jim děkuji, také rodičům a trenérům. Já jsem byl pouze jako divák a řeknu vám, že je to horší než být na střídačce :D

 

A velká gratulace našemu nejlepšímu střelci turnaje Matějovi Kalužovi s neuvěřitelný počtem 12ti branek!

Vložil: Martin Svoboda