Místo turnaje tři přátelská utkání

V neděli 25.11. jsme sehráli tři přátelská utkání ve sportovní hale na Dašické

Původně jsme se měli účastnit sobotního turnaje na stejném místě, ale po odhlášení několika soupeřů byl tento turnaj zrušen. Místo toho jsme na neděli domluvili tři přátelské utkání (Rozhovice, Lázně Bohdaneč, Dřenice). Nominováni na tyto zápasy byli všichni.

Nominace:

2010: Dymák, Hanuš, Hlaváč Matěj, Ludvík, Mikulecký, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška

2011: Biath, Hlaváč Jan, Kaluža, Smolík Dan,

Zápasy:

SK - Dřenice

4:0   (Dymák, Kaluža, Smolík, Hlaváč Matěj)

SK - Rozhovice

4:4   (Dymák 2x, Kaluža, Vondruška)

SK - Lázně Bohdaneč

3:0   (Dymák, Hanuš, Kaluža)

Hodnocení:

Na začátek chci podotknout, že mě mile překvapili zejména kluci, kteří s námi obvykle na halové turnaje, respektive víkendové miniligy nejezdí (Lukáš, Dan, Honza Biath a také dvě naše nové posily z Nemošic - Honza a Matěj Hlaváčovi). Všichni ve většině situací věděli, kde je jejich herní prostor a co se od nich na hřišti očekává. Těší mě, že si kluci umí zastavit balon, zvednout hlavu a nahrát spoluhráči, namísto toho, aby z "první" napálili balon směrem odkud k nim přilétl. Tímto jsme se od našich nedělních soupeřu lišili a myslím si, že se na naši hru muselo i divákům dobře koukat. Občas se sice všichni nahrnuli na jedno místo a nevyužili tak obrovský prostor, který jim hala na Dašické nabízí, ale to se stává i starším klukům. :)

Na úvod nás čekali Dřenice, které měli pouze jednoho hráče na střídání a i když se snažili, tak jim zákonitě museli dojít síly o hodně dříve, než našim klukům (hrálo se 1x 20 minut). Postupně se díky své bojovnosti před brankou soupeře prosadil Dan, dále nová posila Matěj Hlaváč, třetí gól přidal futsalovým "bodlem" Matěj Kaluža a na konečných 4:0 uzavřel skóre Jonáš.

Po skončení prvního zápasu jsme měli na odpočinek asi 24 vteřin a hned jsme šli na druhý zápas v pořadí. Soupeřem nám tentokrát byly Rozhovice, které ve svém prvním utkání zdolali Lázně Bohdaneč. Do utkání jsme vstoupili dobře a po brankách Matěje Kaluži a Jonáše jsme vedli 2:0. Soupeř poté snížil na rozdíl jediné branky, ale Tomáš a opět Jonáš nám poskytli tříbrankový náskok. Z dvacetiminutového utkání jsme byli lepším týmem celých 18 a půl minuty a soupeře jsme nepouštěli do větších brankových příležitostí. O to víc náš může mrzet jedna prospalá minuta, během které jsme nepochopitelně dostali 3 branky a jelikož do konce zápasu zbývalo třičtvrtě minuty, nebyl již čas vstřelit rozhodující gól.

V posledním utkání jsme se střetli s týmem z Bohdanče, který potkáváme na víkendových miniligách, ale nedokážu říci, jestli byli ve stejné sestavě, jako jezdí na miniligu. Pro nás to byl celkem pohodový zápas, ve kterém střelecký účet otevřel dalekonosnou ranou skoro do šibenice Kryštof, druhý gól přidal Matěj Kaluža a jako třetí se prosadil Jonáš.

Ze tři zápasů tak bereme 2 výhry a jednu smolnou remízu. Doufám, že z remízy s Rozhovicemi se kluci poučí, že je třeba se soustředit vždy celý zápas. Že stačí jedna minuta, kdy kluci takzvaně "vypnou", a ta může zkazit veškerou snahu ze zbytku utkání. Ještě jednou bych chtěl pochválit všechny kluky, kteří se těchto přátelských utkání zúčastnili. Doufám, že jsme se dobře naladili na příští víkend, kdy budeme obhajovat vítězství na turnaji pořádaný okresním fotbalovým svazem Pardubice (O pohár senátora Miroslava Antla). Tak doufám, že polička v klubovně zůstane obsazená i na celý příští rok :)

Na závěr jako vždy chci poděkovat rodičům/divákům, kteří nás přišli podpořit. Doufám, že si cestu na Dašickou najdou i příští sobotu a to i ti, kteří nominováni na turnaj nebudou. Každému se hraje lépe, když mu má kdo fandit :)

Vložil: Radim Froš