Zahájení zimní halové sezóny

V neděli 18.11. jsme odehráli první zimní turnaj této sezóny v nedaleké Chrudimi

Nominace:

2010:   Dymák, Mikulecký, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška

2011:   Čermák, Kaluža

Výsledky v základní skupině:

SK - FK Pardubice     

2:2   (Dymák, Kaluža)

Hned první zápas nás čekalo derby s Pardubicemi. Samozřejmě jsme do turnaje chtěli vstoupit dobře a zvítězit a proti Pardubicím nám rozhodně motivace nechyběla. Dovolím si tvrdit, že celý zápas jsme byli lepší než soupeř, který ač vystřelil snad jenom jednou pořádně na branku, tak nám dal dva, pro nás velmi smolné góly a zápas tak skončil poměrně nespravedlivou remízou. V dalších zápasech se již Pardubice zřejmě probudili a nakonec tuto naši skupinu vyhráli.

SK - Slavoj Polná

5:2   (Dymák 2x, Čermák, Kaluža, Vondruška)

V druhém zápase nás čekal soupeř z okolí Jihlavy. Poměrně rychle jsme vedli 2:0 a vypadalo to, že utkání bude jasnou záležitostí. Stejně tak rychle se však i soupeři podařilo vstřelit dvě branky a rázem byl stav opět vyrovnaný. Kluci začali více běhat, více si nahrávat a nakonec z toho byla po zodpovědném výkonu výhra 5:2.

SK - FK Chlumec

0:1

Naším dalsím soupeřem byl tým z Chlumce. Jako v předchozích dvou zápasech, tak i v tomto měli naši kluci časteji míč na svých sálovkách a snažili se kombinovat. Avšak to, co nás trápilo téměř celý turnaj = neproměňování šancí, nás stálo výhru v tomto zápase. Většinu času jsme sice byli na soupeřově polovině hřiště, ale branku se nám vstřelit za celých 14 minut nepodařilo. Soupeř se bohužel pro nás jednou mohl ze vstřelené branky radovat a tak utkání skončilo nejnižší možnou porážkou 0:1.

SK - RAFK Rajhrad

2:0   (Dymák 2x)

V posledním zápase ve skupině nás čekal soupeř z dalekého Rajhradu (140 km od Pardubic, okres Brno - venkov). Již před tímto zápasem bylo vzhledem k ostatním výsledkům v naší skupině jasné, že skončíme na třetím místě ve skupině, zajišťující souboj o konečné 5.místo. Šlo tak zejména o to, abychom se na tento zápas o konečné umístění dobře naladili. Zápas měli kluci téměř celou dobu pod kontrolou a to rezultovalo ve vítězství 2:0, kdy obě naše branky vstřelil náš nejlepší střelec (který byl následně i vyhlášen nejlepším hráčem z našeho týmu) Jonáš.

Výsledek zápasu o konečné 5.místo:

SK - SK Nemošice

0:1

Vývoj druhé skupiny nám na závěrečný zápas nedělního turnaje přichystal další derby - o 5.místo jsme si to rozdali s Nemošicemi. Stejně jako ve všech zápasech, i v tomto jsme dle mého měli alespoň optickou převahu a míč drželi častěji než soupeř a také si vypracovali více šancí. I tak se nám ale branku vstřelit nepodařilo a tudíž jsme nemohli vyhrát. Soupeř jednu branku vstřeili a my tak obsadili nakonec 6.místo.

Hodnocení:

Jednalo se o první halový turnaj této sezóny a sloužil tak k tomu, aby si kluci zase po pěkných pár měsících venku zvykli na prostředí tělocvičny. Myslím, že tento účel turnaj určitě splnil a byl velmi kvalitně obsazený. I když se z řádků výše může zdát, že jsme měli na to, abychom se utkali alespoň o medaile, i tak chci všechny kluky pochválit za bojovnost a svůj přístup k zápasům. Někdy se holt nedaří vstřelit branku, i kdybychom hráli do půlnoci. Na nikom jsem však neviděl, že by něco vzdal nebo byl z vývoje zápasů otráven a vždy nechal na hřišti všechny své síly a snažil se z výsledkem něco udělat. Mrzet nás může akorát neproměňování šancí, když místo umístěné střely po zemi k tyči volíme co největší "pecku" doprostřed branky. Turnajů nás v této halové sezóně čeká opravdu dostatek (za trenérský tým moc děkujeme těm, díky kterým je toto možné :) ) a proto bude spousta příležistostí ještě předvést, co kluci v sobě mají. 

Jako vždy bych chtěl na závěr poděkovat rodičům, že kluky přivezli a v zápasech je, i přes někdy nepříznivý vývoj, stále podporovali. :)

 

Vložil: Radim Froš

Vložil: Martin Svoboda