"A" tým vítězně v derby s Rohovládou Bělou

V posledním utkání podzimní části vítězně s Rohovládou Bělou v poměru 2:1

Pardubičky - Rohovládá Bělá 2:1 ( poločas 2:0)

Branky : Bartoníček 1 min. , Norek 45 min.

Sestava :              Zahradník

Froš     Martan     Zelenka ( Krejčí )    Norek

Jonáš ( Buš )  Bartoníček  Svoboda T.  Jandera

Ťutálek    Šprachta   ( Dojčan )

Dnešní utkání bylo pro nás po předchozích nezdarech velmi důležité,  jak pro naše seběvědomí tak i pro konečné postavení v podzimní části soutěže. Navíc to bylo derby , které bývá za poslední dva roky velmi vyrovnané . V sestavě jsme udělali dvě změny , které byly klíčové pro výsledek utkání. Ve stoperské dvojici nastoupil Zelenka a v založní řadě Bartoníček. První zabránil minimálně 2 gólům,  když  na brankové čáře zastoupil brankáře a druhý dal gól a navíc v druhé půli kraloval ve stoperské dvojici, když nahradil právě Zelenku na jeho postu. ( Když hraje Honza = neprohrajeme )

Začátek utkání nám vyšel znamenitě. Hned v první minutě si vzal míč Honza Bartoníček , prošel středem hřiště a z hranice velkého vápna umístil svou střelu k tyčce bezmocného hostujícího brankáře. Do 15 minuty jsme byli lepším týmem a měli více ze hry. Po 15 minutě jsme polevili a soupeř hru vyrovnal a v některýc fázích prvního poločasu byl i lepší. Dostal se do 3 tutových příležitostí , které likvidoval brankář Zahradník a již výše jmenovaný Zelenka. V závěru poločasu přišla opět naše chvíle a nejprve mohl navýšit vedení Ťutálek , který postupoval sám na brankáře , který ho mimo velké vápno připrail o míč. Z našeho pohledu asi nedovoleným zákrokem( faul se nepískal ) a tak hra pokračovala dále a hned v zápětí tedy ve 45 minutě se kopala na hosty penalta po dalším zákroku brankáře na stejného hráče . Penaltu s přehledem proměnil David Norek a tak se šlo do kabin s výsledkem 2:0 Ve druhém poločase to byl boj o střed hřiště s tím, že Bělá byla krom pár okamžiků asi lepším týmem. Přesto jsme mohli utkání rozhodnout ,když ve druhém poločase dobře hrající Krejčí minul branku soupeře hlavou o pár decimetrů. Nedáš dostaneš platilo i dnes a soupeř po chybné malé domů snížil na 2:1. Ale to bylo z jeho strany vše a za zmínku stojí ještě střela v závěru utkání , kterou Zahradník zkrotil nad bránku a  následnému rohu jsme se ubránili. Dnes to nebyl nějaký top výkon , spíše jsme utkání ubojovali. Díky němu končíme v konečné tabulce na prvním místě , když máme 28 bodů a lepší skóre než druhá Polička. Hráčům děkujem za celý podzim a na jaře se budeme těšit  na ty co námpřejí i nepřejí na našem stadiónu.