Starší dorost pokračuje ve střeleckých hodech.

vs.

SK POLIČKA - SK PARDUBIČKY

0 : 11 (0:6)

Branky: 3. Tuťálek, 18., 25. a 51. Žák, 38., 40. a 58. Havelka, 30. Hátle, 80. a 85. Johanides, 87. Ondruš. Rozhodčí: Depeš (Řehák, Bednář). bez karet. Diváků: 20

SESTAVA

Mlateček - Kovárník (46. Tobeš), Bartoníček, Zezulák, Robovský (46. Ondruš) - Šustr, Tuťálek (46. Hegyi), Svěrák, Hátle (59. Frosch) - Žák (55. Johanides), Havelka

Již ve 3. minutě se do první šance probojoval Tuťálek, ale střela z 18 metrů jen tesně minula tyčku domácí branky. O minutu déle se již skóre utkání poprvé měnilo, když Bartoníček oslovil Havelku, ten svůj pokus namířil pouze do nohou brankáře, aby míč následně poslal do sítě Tuťálek - 0:1. V 8. minutě prostrčil Havelka míč na Tuťálka, ale ten v 100%šanci namířil svůj pokus jen do domácího brankáře. V 11. minutě se do stejných šancí dostali nejprve Svěrák a posléze Tuťálek, ale oba dva zakončili naprosto stejně - pouze do domácího brankáře. V 18. minutě zaváhal domácí brankář, toho využil aktivní Žák a míč poslal do odkryté klece - 0:2. V 22. minutě se po centru Svěráka dostal k hlavičce Havelka, ale branku netrefil. Ve 24. minutě se do další šance dostal Tuťálek, ale ani tentokrát neuspěl. O minutu déle dokázal domácí brankář vyrazit Havelkovu střelu levou nohou pouze k dobíhajícímu Žákovi, který nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 0:3. 30. minuta přinesla další změnu stavu, když Svěrák krásně prostrčil na Hátleho, který svoji šanci s přehledem proměnil - 0:4. O minutu déle se nejprve Havelka a po něm opět Tutálek, dostali do dalších velkých šancí. Výsledek byl ale opět stejný - bezgólový. V 38. minutě byla k vidění nejhezčí akce utkání, když putoval míč po ose Šustr - Svěrák - Havelka a poslední jmenovaný upravil střelou k tyči na 0:5. Ve 40. minutě si na levé straně převzal míč Havelka a jeho následný nepovedený centr levou nohou skončil přes vyběhnutého brankáře v síti - 0:6.

Sotva začala druhá půle, už se v obrovské šanci, díky skvělé práci Šustra, objevil Hátle, jenže míč do sítě nedopravil. V 51. minutě Svěrák posunul míč na Žáka, který zkompletoval hattrick - 0:7.  V 58. minutě vybojoval míč Johanides, Havelka si ho převzal a křížnou střelou zkompletoval hattrick i on - 0:8. V 67. minutě se k rohovému kopu postavil Svěrák a zakrouceným centrem trefil zadní tyč. V 70. minutě si jedinou šanci v utkání připsal také domácí tým, když po přímém kopu z hranice 20 metrů Mlateček podklouzl, ale díky skvělému reflexivnímu zákroku, dokázal míč ještě vytěsnit na rohový kop. V 80. minutě poslal Šustr do vápna nadýchaný míč, na který si naskočil Johanides a hlavou ho uklidil do sítě - 0:9. V 85. minutě se pak po přihrávce od Svěráka dostal Johanides do sóla a i tentokrát se mohl radovat z gólové trefy - 0:10. Poslední slovo v utkání si vzal v 87. minutě po křížné střele Ondruš - 0:11.

„Za chladného a deštivého počasí jsme se tentokrát představili na půdě posledního týmu tabulky. Navíc se hrálo na hřišti velmi malých rozměrů, což samozřejmě nevyhovuje našemu stylu hry. Nicméně si myslím, že se kluci i s tímto velmi dobře vyrovnali a kombinační hra vůbec nevázla. Naopak, díky rychlému přechodu jsme si dokázali vytvořit neskutečné množství šancí. A právě s tímto tentokrát panuje nespokojenost. Nedokázali jsme totiž proměnit ani ty nejvyloženější šance. Být to v jiném utkání, mohlo nás toto velmi mrzet. Za předvedenou hru kluky chválíme, za proměňování šancí ale ne. Je potřeba na tomto ještě hodně zapracovat".

Vložil: Mrázek Tomáš