Moravská Třebová inkasovala třináctkrát!

vs.

SK PARDUBIČKY - SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

13 : 2 (6:2)

Branky: 20., 40. a 46. Havelka, 67., 68. a 89. Bartoníček, 37. a 81. Svěrák, 35. a 54. Šustr,  21. Žák, 44. Ondruš, 75. Šebek - 9. Mikšánek, 39. Schütz. Rozhodčí: Hellinger (Metelka, Žák). ŽK: 0:1. Diváků: 35

SESTAVA

Metelka - Ondruš, Bartoníček, Zezulák, Kovárník (65. Frosch) - Šustr (60. Tobeš), Robovský (52. Hátle), Svěrák, Tuťálek (62. Binder) - Havelka, Žák (52. Šebek)

Jako první se v utkání představili v 9.minutě hosté a bylo to hned gólovou trefou, když se po akci na pravé straně, dokázal prosadit Mikšánek - 0:1. V 16. minutě se do první naší šance dostal Zezulák, který však po rohovém kopu Svěráka branku přestřelil. O minutu déle se po akci Ondruše a Kovárníka dostal k míči Robovský, posunul ho na Šustra, který tváří v tvář hostujícímu brankáři, spálil obrovskou šanci. V 18. minutě se do sóla dostal Havelka, ale s lobem přes brankáře neuspěl. Ve 20. minutě již bylo vyrovnáno, když Havelka krásným přenesením hry našel na pravé straně zabíhajícího Kovárníka, ten neméně povedeným centrem vrátil míč do vápna, který si našel znovu Havelka a bylo to 1:1. Uběhlo jen pár vteřin, Žák vybojoval skvěle míč pro Havelku, ten obešel dva obránce, vrátil míč Žákovi a pro něj již nebyl problém otočit skóre utkání - 2:1. V 35. minutě Svěrák parádní uličkou vyslal do sóla Šustra, který za pomoci teče hostujícího brankáře zvýšil na 3:1. Za další dvě minuty se po akci Havelky prosadil Svěrák - 4:1. V 38. minutě zahrávali hosté přímý kop z 35 metrů. Vysoký míč před Metelkou spadl a k překvapení všech skončil v síti - 4:2. Za další dvě minuty Robovský přenechal míč Havelkovi a ten levačkou k tyči zvýšil na 5:2. Skóre první půle uzavřel v 44. minutě, po centru Šustra, střelou z první Ondruš - 6:2.

Hned v úvodu druhé půle se po faulu na Havelku pískal pokutový kop. Sám faulovaný se k penaltovému puntíku postavil a s přehledem upravil na 7:2. V 52. minutě byla k vidění další parádní akce, když Havelka dlouhým míčem našel ve vápně Šustra, ten míč dokázal dokonale zpracovat, nicméně následné zakončení mezi tři tyče nemířilo. V 54. minutě se po rohovém kopu Svěráka prosadil tvrdou střelou Šustr - 8:2. V 58. minutě se do zakončení dostal Šebek, ale jeho křížná střela proletěla jen těsně vedle tyče. V 67. minutě si Svěrák vyměnil na jeden dotek míč s Bartoníčkem a druhý jmenovaný pak pohodlně zvyšoval již na 9:2. Uběhla pouhá minuta a Havelka po individuální akci předal míč Bartoníčkovi, který levou nohou nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci - 10:2.  V 78. minutě našel Ondruš za obranou Šebka a bylo to již 11:2. V 80. minutě napřáhl na hranici vápna Svěrák a za pomoci teče jednoho z bránících hráčů vstřelil další gól - 12:2. Účet zápasu uzavřel v 89. minutě po individuání akci Bartoníček - 13:2.

„Do utkání s M. Třebovou jsme nevstoupili příliš dobře. Hosté začali velmi aktivně a my se nemohli dostat do tempa. Vše změnila až 20. minuta, kdy jsme během chvíle otočili vývoj utkání. Poté jakoby z kluků opadla nervozita a hra byla opět dle našich představ. Až do konce utkání jsme hru jasně ovládali a nakonec jsme díky velké aktivitě a kombinační hře, vstřelili 13 gólů. Pochvalu zaslouží opět celý tým".

Vložil: Mrázek Tomáš