Biath, Čermák, Dymák, Ludvík, Mayer, Smolík Dan, Smolík David, Tuťálek, Vodvárka

SK - Paramo Pardubice

7:7   (Dymák 5x, Smolík Dan 2x)

Hodnocení:

Ve čtvrtek 25.10. byl na programu poslední venkovní zápas podzimní části. V přátelském utkání jsme porovnali síly s týmem Paramo Pardubice, které se účastní druhé skupiny okresní přeboru. Jelikož bylo opět poměrně chladné počasí a foukal vítr, přišel trenér soupeře s nápadem, že bychom mohli hrát 5 + brankář, namísto obvyklých 4 + brankář, aby nám kluci na střídačce nezmrzli. Bylo mi hned jasné, že utkání bude připomínat spíše "bramboračku" než nějaký pěkný zápas. Ale spoustu kluků (ročník 2010) tento model čeká již od příští sezóny, tak jsem nakonec souhlasil, ať si to tedy zkusí. Akorát by klukům příště vyhovovalo větší hřiště, než na kterém se hrálo, a kde prakticky neustále docházelo k soubojům o míč a žádných pěkných kombinací jsme se nedočkali. Utkání se hrálo na 3x 15 minut.

První třetina byla vyrovnaná a kluci se snažili si zvyknout na to, že na hřišti jsou dva hráči navíc, takže to byl spíše boj a neustálé udílení pokynů, kam kdo má běžet a kde má kdo stát. :) Do vedení jsme se dostali po gólu Dana Smolíka, načež soupeř dvěma góly stav utkání otočil. Na konečných 2:2 vyrovnal před přestávkou Jonáš.

O pauze jsem kluky nabádal, že utkání se nevyhraje samo a pokud nebudou více běhat, více si nahrávat a nabízet se spoluhráčům, tak to bude stejná "holomajzna" jako v první části. Buď si kluci vzali moje rady k srdci (ale tomu se mně moc nechce věřit :D ), nebo si již trošku zvyknuli na to, že mezi obranou a útokem se "pletou" ještě dva hráči (Jonáš/Kuba + soupeř). Každopádně se obraz hry o něco vylepšil a po dvou gólech Jonáše, jednom Dana a opět dvou Jonáše byl stav po druhé třetině 7:3 pro Pardubičky.

Tak, jak nám vyšla druhá část, tak třetí se nám vůbec nepovedla. Nevím, jestli klukům došly síly, nebo se jim přestalo chtít, ale vývoj utkání se úplně otočil a byl to pouze soupeř, kdo střílel branky. Skóre se nakonec zastavilo až na remízovém stavu 7:7 a tímto výsledkem také zápas skončil. Následovaly pokutové kopy, ve kterých jsme byli asi o něco úspěšnější my (skóre pokutových kopů jsem si nepsal, ale měl jsem pocit, že naši kluci proměnili více penalt než soupeř :) ).

Na závěr musím říct, že nikomu se vyloženě nedařilo: Filipovi rukavice moc nelepily a občas mu tam i nějaká ta "brambora" spadla; obráncům jako by se nechtělo hrát a vetšinou z první balón křápli tam, odkud přišel; Jonáš s Kubou v záloze pořádně nevěděli, kde mají běhat (což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že na tomto postu nikdy v životě nehráli); a kluci v útoku měli buďto smůlu v zakončení a nebo se pořád stahovali až mezi naše obránce a pak chyběli u soupeřovi branky, kde je jejich místo.

Před námi je teď halová část sezóny a už se asi všichni těšíme do vyhřátých tělocvičen :) Chtěl bych jako vždy poděkovat všem klukům a rodičům, že i v tomto chladném počasí dorazili a na zápas jsme tudíž byli připraveni v hojném počtu :)

Vložil: Radim Froš