KM v Žamberku

Zahřálo nás nejen sluníčko, ale i výkony první čtyřky

Na začátek trochu výtka, kdy je již ráno velmi chladno (v Žamberku byly 4°C) a někteří kluci nemají termoprádlo a nestyděl bych se ani za sportovního kulicha.

Dále musím kvitovat organizaci v Žamberku, kdy se sice hrálo na 4 hřištích současně (což nemáme rádi, protože jsem opět neviděl žádné utkání starších přípravek :( ), ale před začátkem turnaje se sešli všichni trenéři mladších společně s dvěma rozhodčíma a dohodli se jasně pravidla, jak se bude celý turnaj hrát, že budeme hrát 2x15, brankář nesmí vůbec přes půl a auty se mohou odehrávat 3 způsoby (byl jsem přehlasován :) )
1. házet
2. kopat
3. vyvážet

Minimálně jsem byl poučen, že takto se to hraje celorepublikově v mladší přípravce a taková Sparta a nebo Liberec to také vyváží.

Nominace:

Čermák, Dymák, Hanuš, Kaluža, Mayer, Mikulecký, Smolík Dan, Vodvárka, Vondruška

Zápasy:

SK - Litomyšl

9:4   (Kaluža 5x, Dymák 4x)

Zápas s Litomyšlí jsme po celou dobu kontrolovali a byli jsme lepším týmem a po zásluze jsme vyhráli. Nicméně i Litomyšl má hned několik šikovných hráčů (i hráček :) ) a po zásluze nám vstřelili hned několik branek.
První poločas jsme si vytvořili náskok 3:0, ale opravdová gólová nadílka se odehrála až v poločase druhém. Kdy konečný výsledek je 9:4, ale po dohodě s rodiči, trenérem Litomyšle a rozhodčím jsem jim připsal jeden gól navíc :) jejich capartík (tak 2013 ročník) běžel sám na brankáře a Filip střelu vyrazil, míč se odrazil opět od útočníka a kutálel se do brány, ale Filip po něm velmi dobře reflexivně skočil a míč chytil asi 20cm před brankovou čárou :)

SK - Žamberk

7:4   (Dymák 4x, Mikulecký, Kaluža, Vondruška)

S Žamberkem je nejdůležitější, kdy s ním hrajeme. Protože trenér prakticky vůbec nestřídá dva hráče a záleží jen na jejich únavě, jak zápas dopadne. Před pár týdny jsme s nimi hráli v Chocni poslední utkání a byli jsme jasně lepší, tentokráte Žamber velmi kousal a nebylo to pro nás vůbec snadné vítězství, prakticky se nám podařilo jedno jediné střídání a to rozhodlo celý zápas.
První poločas skončil remízou 3:3 a začátek druhého poločasu byl pro nás z říše snů, kdy se první čtyřka dokázala během tří minut 4x prosadit a rozhodnout zápas.

SK - Choceň

5:5   (Dymák 2x, Hanuš, Vondruška, Kaluža)

Asi již tradiční soupeř pro nás, kdy jsme s nimi hráli již po čtvrté. Zápas z mého pohledu dost nešikovně ovlivňoval rozhodčí, že i já jsem se kolikráte podivoval :) ale více mě vadilo to nefotbalové vyvážení míče místo házeného autu. Asi nejvíc mě naštval okamžik, kdy maminka s Chocně (zaplať pánbůh, že se klukům fandí, tím děkuji i našim rodičům!) začala řvát na našeho hráče, že musí od toho "házejícího" dál aspoň na dva metry, kdy jejich autor autu nejprve naznačuje, že bude házet, pak naznačí, že si vyhodí míč směrem k jejich bráně (kdy se náš útočník tam rozeběhne), ale on se rychle otočí a vhodí si míč 4 metry do hřiště, kde už náš útočník není a běží sám na bránu a nebo do přečíslení ... tak jestli se to takhle hraje na Spartě tak už vím, proč je porazí 1:0 i poslední Olomouc :D
(poznámka trenéra: fandím Bohemce, nejsem ani Slávista :) )

Takže jsem se opět zděsil, co nás bude čekat na halových turnajích.

V zápase jsme stejně jako s Litomyšlí rychle vedli 3:0, ale pak jsmr úplně vypli a do poločasu Choceň srovnala na 3:3, my jsme opět v druhé půli šli do vedení na 5:3, ale situace se opakovala a soupeř srovnal. Poslední asi 3minuty jsem začal střídat po jednom a snažil jsem se výhru urvat na naší stranu, nepovedlo se.

Hodnocení:

Na dnešní minilize byl více než kdy jindy znát rozdíl mezi první a druhou čtyřkou, kdy se té druhé moc nedařilo a ani se slabšími soupeři se nedokázali brankově prosadit a z 13 obdržených branek jich dostali 12 a to je moc :(
Ve druhé čtyřce prakticky všechno zachraňoval Mikulecký, který po nemoci zahrál velmi kvalitní miniligu, ale když se nedaří Danečkovi (příjde mi, jako by prospal celý turnaj :( ) a Eliáš se nedokáže soustředit a lítá všude ale prakticky nikde, Kuba se pere s o tři hlavy větším soupeřem, místo aby jednoduše posunul míč, tak je to pak těžké.