5. kolo krajské miniligy - Holice + FOTO

V neděli 7.10. jsme sehráli další kolo krajské miniligy

Nominace:

Čermák, Dymák, Mayer, Smolík Dan, Tuťálek, Vodvárka, Vondruška

V nedalekých Holicích nás čekalo další víkendové kolo krajské miniligy. Vlivem velké marodky s námi nejeli tři tradiční členové základní sestavy (Hanuš, Kaluža, Mikulecký) a tudíž museli zabojovat a poprat se o šanci jezdit s námi častěji i ostatní. To se podařilo velmi dobře a z Holic jsme odjížděli s dobrým pocitem z předvedené hry a bojovnosti.

Zápasy:

SK - Holice 26:1 (Dymák 13x, Smolík 6x, Vondruška 5x, Čermák, Mayer)

Na úvod nás čekal domácí, a nutno říci, že velmi mladý a nezkušený tým. Trenér Holic za mnou před zápasem přišel s tím, jestli bychom mohli hrát 2x15 minut, namísto obvyklých 2x12. Jelikož jsme tentokrát měli na střídání pouze dva kluky, moc se nám do toho nechtělo, ale když jsem viděl, že soupeř z Holic má naopak na střídačce kluků spoustu, tak jsem souhlasil, aby si všichni pořádně zahráli. Celé utkání bylo absolutně v naší režii a kluci z Holic si nevypracovali vůbec žádnou šanci, kromě toho jediného gólu z prvního poločasu. I přes nabádání mě a Standy (který mně s trénováním dneska pomohl a patří mu za to velké díky) jsme se se soupeřem zbytečně přetahovali a bojovali uprostřed hřiště, místo toho, abychom hru roztáhli a předváděli pěkný fotbal.

SK - Choceň 5:9 (Dymák 3x, Smolík 2x)

V druhém utkání jsme nastoupili proti klukům z Chocně a byl to jednoznačně nejtěžší soupeř, se kterým jsme se dnes utkali. Choceň sebou přivezla opět asi 2 nebo 3 kluky, kteří stabilně hrají vyšší soutěž a bylo to na nich znát. Opět se hrálo utkání na 2x15 minut, jenže tentokrát to bylo bez jakékoli domluvy! I přes naše upozornění před začátkem zápasu, že tento zápas bude úplně jiný než ten předchozí, jsme poměrně rychle prohrávali o 4 branky a do poločasu stihl snížit akorát Dan Smolík. Na začátku druhého poločasu jsme však na soupeře vlítli a srovnali stav utkání na 4:4. Pak si jedinou slabší chvilku vybral Filip v bráně a střela téměř z poloviny hřiště mu propadla mezi nohama. Od té chvíle začali hrát zejména kluci z Chocně. Na závěrečných 5:9 z našeho pohledu snížil Jonáš. I přes prohru jsme kluky chválili a s předvedenou hrou jsme byli paradoxně spokojenější než po prvním zápase, který měl jasného vítěze. Zápas měl náboj a všichni kluci předvedli bojovný a soustředěný výkon. Takovéto zápasy kluky mohou někam posunout a mohou se díky nim zlepšovat (narozdíl od zápasu s Holicemi, se kterými by vyrovnanou partii hrála snad i naše mini přípravka :) )

SK - Libchavy 6:1 (Smolík 3x, Dymák 2x, Tuťálek)

V posledním zápase jsme nastoupili proti soupeři z Libchav, kterému jsme měli za minulý víkend co vracet. Tentokrát se po domluvě trenérů hrálo obvyklých 2x12 minut, protože kluci už toho měli jak se říká "plný kecky". Avšak zápas nevypustili a soupeře ve všech činnostech přehráli. Jediného nebezpečného a šikovného kluka se nám podařilo pokrýt a tak jsme branky stříleli hlavně my. V prvním poločase se dvakrát prosadil Dan a Jonáš a poločas tak skončil 4:1 v náš prospěch. Ve druhém poločase kluci konečně začali hrát to, co po nich chceme pokaždé - aby roztáhli hru do stran, přihrávali si a snažili se využívat i Filipa v brance. Jakmile jsme začali praktikovat tento styl fotbalu, soupeř akorát běhal bez míče a my mohli krásně kombinovat. Takto bychom se však měli snažit hrát pořád a ne pouze jeden poločas z šesti. :) Svoji první a jedinou branku v druhém poločase vstřelil Adam a na 6:1 skóre uzavřel Dan.

Individuální hodnocení:

Vodvárka - V bráně několikrát předváděl skvělé zákroky, kterými přiváděl soupeře k šílenství :) Na čem musíme stále pracovat je rozehrávka, občas se nám to zamotá pod nohy a než stihneme něco rychle vymyslet, tak už má balón soupeř a před sebou jen prázdnou branku. I zde jsou ale vidět velké pokroky, jen tak dál :)

Vondruška - Svým myšlením, technickou zdatností a přehledem vyčnívá nad ostatní spoluhráče a často i většinu protihráčů. Občas se však snažíme ukličkovat celou soupeřovu čtyřku místo toho, abychom si pomohli jednoduchou přihrávkou. Stojí nás to spoustu sil, které nám pak v posledním zápase mohou chybět. Dneska velká pochvala za zápas proti Chocni, který odehrál celý bez jediného střídání (15+15 minut je v tomto věku opravdu ohromné číslo). Dále musíme Tomáše pochválit za jeho přehled ve hře, ze kterého dneska pramenilo asi 15 gólových asistencí :)

Tuťálek - Adam se nám také každým odehraným zápasem zlepšuje :) Na čem musíme zapracovat je rychlost práce s balonem a rychlost obecně. Adam přes prázdniny vyrostl asi o 15 centimetrů a zatím si úplně neumíme poradit se všema těma nohama a rukama, které nám občas překážejí :D Velkou pochvalu si zaslouží za zlepšenou střelbu, konečně se do toho Adam nebojí opřít, což hned pocítil soupeřův brankář či obránci. :)

Čermák - Kuba nám dneska střídavě hrál v obraně a útoku a na obou frontách si vedl velmi dobře. Stejně jako pro Adama, tak i pro Kubu platí, že potřebujeme zrychlit při práci s balónem a také bez něj. Co se u Kuby zlepšilo, tak je hra tělem. Taky už se umí do soupeře opřít a z toho vznikají jak střelecké šance pro Kubu, tak pro celý tým :)

Dymák - Za dnešní výkon Jonáše mluví jeho 18 !!! vstřelených branek ve třech utkáních, což dělá skvělý průměr 6 branek na zápas. Jonáš vyniká skvělým pohybem po celém hrišti a z toho pak pramení jeho gólové hody :) Jonáše musíme pochválit za jeho precizní zakončení, z 90% případů když beží na branku soupeře, tak je z toho gól. A to zejména díky tomu, že jako jeden z mála přišel na to, že i když míč nenapálí co největší silou (a většinou doprostřed branky), může dávat spoustu branek. Stačí jednoduchá střela "placírkou" k tyči a golman je bezmocný :)

Mayer - I na Eliášovi je vidět zlepšení každým odehraným zápasem jak miniligy, tak i okresního přeboru. Občas se sice zapomeneme a pozorujeme, co se děje na vedlejším hřišti, ale na odstranění toho máme ještě spoustu času. Eliáš má v noze také velkou sílu, jenom je potřeba být o něco více pohyblivější, aby se dostával do více střeleckých příležitostí :) A také poslouchat trenéry na střídačce, aby nám neběhal v útoku, když má hrát v obraně a naopak :)

Smolík - A nakonec (i když v žádném případě co se týká předváděných výkonů) tady máme Dana. Na Danovi je vidět ohromné zlepšení ve všech herních činnostech. Vezmeme-li v úvahu, jak dlouho s námi trénuje, je to až neuvěřitelné. V zápasech krajské miniligy se navzdory svému věku a výšce vůbec neztrácí, ba naopak. O tom svědčí také jeho dnešních skvělých 11 vstřelených branek. Bravo :) Před brankou soupeře má výborný výběr místa a nedělá mu problém střela pravou i levou nohou, což nám dneska několikrát ukázal a což by se od něj mohlo učit spoustu starších kluků nejenom z naší věkové kategorie. :)