Dvě vítězství z venku nás udrželi na prvním místě

Vítězství na hřišti Tuněchod a Ústí "B"

Během 14 dnů jsme odehráli dvě utkání na půdě soupeřů s Tuněchod a Ústí nad Orlicí "B". Obě byla vítězná a obě skončila shodným skórem 3:0. Tato vítězství nás udržela na čele tabulky 1 A třídy. První utkání bylo více upracované a né tak jednoznačné jako utkání v Ústí nad Orlicí , kde jsme dominovali a zcela zaslouženě vyhráli. Tak tedy k jednotlivým utkáním samostatně.

Tuněchody - Pardubičky 0:3 ( pol. 0:1 )

Branky : Jandera 15. min. , 65 min. Svoboda T. , 83 min. Krejčí

Sestava : Zahradník

Froš , Kříž , Zelenka , Norek

Jandera , Svoboda T. Svoboda L. , Krejčí

Jonáš ,   Šprachta

Střídali : Martan 50 min. , Fidra 58 min. , Tuťálek 78min. , Dojčan 84 min. , Vltavský 85 min.

Samotné utkání na vzorně připraveném trávníku jsme začali poměrně vlažně a domácí byli z počátku více na míči.  Po zhruha 10 minátách jsme se dostali přeci jen do hry a začali ohrožovat domácí branku. V 15 minutě se již prosadil Jandera a my šli do vedení 1:0. Pak zase hráli především domácí a to také proto , že nám nefungovala hra obrany a ztráceli jsme zbytečně míče. Po poločase se obraz hry přeci jen změnil , hra se vyrovnala a postupně jsme jsme získávali mírnou převahu, kterou jsme korunovali v 65 minutě druhým gólem , který vstřelil Svoboda T. A když v 83 minutě dal třetí gól Krejčí bylo vyhráno. Musíme říci, že nás několikrát podržel brankář Zahradník. Nedařila se nám hra do předu a ještě horší byla hra obrany, přesto přišlo vítězství, které označme za týmové.

Ústí nad Orlicí "B" - Pardubičky 0:3 ( poločas 0:1 )

Branky : Martan 22 min., Zelenka 73 min., Kříž 81 min.

Sestava :      Zahradník

Froš   Kříž     Martan     Zelenka

Jandera   Svoboda T.  Vltavský    Krejčí

Fidra    Šprachta

Střídali : Tuťálek 71 min., Svoboda L. 79 min., Dojčan 84 min. , Havelka 85 min.

Tentokrát jsme nehráli na tak kvalitním trávníku jako v minulém kole a především nás čekal mladý tým Ústí "B" , který byl posílen o 4 hráče širšího kárdu třetiligového "A" týmu. Tak trochu byly obavy o vývoj utkání i o konečný výsledek. Ale samotné utkání bylo zcela v naší režii a to především proto, že jsme se zlepšili v obranné fázi, kde nadstandart  zahrál Zelenka. Po celé utkání jsme byli důraznější a aktivnější a v útočné fázi jsme několikrát soupeře přehráli a konečný výsledek mohl být i výraznější. Jak tomu bylo v minulých utkáních prim v záloze hrála dvojice Jandera , Svoboda T. , kteří získali hodně míčů při bránění a byli schopni připravit i útočnou fázi, ve které dnes velmi dobře zahrál Tomáš Šprachta. Branky vstřelil Martan , který byl důrazný na malém vápně soupeře. Zelenka který si z obrany vyrazil ke steči a po samostatném průniku vstřelil náš druhý gól a Jindra Kříž , který lišácky provedl přímí kop z hranice velkého vápna.

Zatím se celá podzimní část soutěže daří a má společného jmenovatele - tým . Je dobré , že ač hrajeme pokaždé v jné sestavě, tak ti co příjdou na hřiště mají stejnou kvalitu nebo v některých případech i lepší. Tak ať se daří  dál.

Vložil: Stanislav Procházka