Povedený výkon znamená další výhru.

vs.

TJ JISKRA LITOMYŠL  - SK PARDUBIČKY

0 : 4 (0:2)

Branky: 11. a 16. Žák, 59. Havelka, 66. Zezulák. Rozhodčí: Trnka. bez karet. Diváků: 30

SESTAVA

Metelka - Kovárník, Zezulák, Bartoníček, Robovský - Šustr (66. Johanides), Hátle (62. Tobeš), Svěrák, Tuťálek (62. Šebek) - Havelka, Žák (71. Frosch)

Stejně jako ve Slatiňanech, měl i zápas v Litomyšli velmi svižný úvod. Již ve 4. minutě se po pěkné kombinaci, kterou začal na pravé straně Šustr, dostal k centru Kovárník, míč ve vápně nejprve netrefil Žák, aby následně Tuťálek zamířil nad domácí branku. V 7. minutě našel Žák ve vápně opět Tuťálka, ten tentokrát mířil pouze doprostřed branky. V 11. minutě otevřel skóre zápasu Žák, který nádhernou střelou z 20 metrů nedal domácímu brankáři šanci a vymetl levou šibenici - 0:1.  V 16. minutě byla k vidění nejhezší akce zápasu. Na pravé straně si Šustr s Kovárníkem vyměnili na jeden dotek dvakrát míč, Šustr posléze z jednoho doteku poslal načechraný míč do vápna, na který si naskočil Žák a hlavou ho uklidl do sítě - 0:2. Ve 20. minutě orazítkovala křížná střela Havelky pravou tyč. Ve 27. minutě předal Svěrák, po pěkné individální akci, míč Tuťálkovi, ten se ale ani napotřetí nedokázal prosadit a branku přestřelil. Ve 45. minutě pak z dobré pozice mířil nad i Šustr. V druhé minutě nastavení  ještě v sólu loboval Havelka domácího brankáře, ale s ním přestřelil i branku.

V úvodu druhé půle se po individuální akci Havelky dostal do zakončení Svěrák, ale pokus namířil jen do středu branky. V 59. minutě se dokázal na levé straně nadvakrát prosadit Havelka a zvýšil na 0:3. První vážnější příležitost si domácí hráči připsali až v 62. minutě, když ve středu hřiště přišel o míč Havelka, domácí kapitán poté napřáhl z 25 metrů a povedený pokus jen těsně minul šibenici Metelkovy branky. V 66. minutě sehrál Havelka s Robovským roh nakrátko a po prudkém centru se dokonale prosadil Zezulák - 0:4. V 72. minutě vyslal pumelici za hranicí vápna Havelka, ale i jeho povedený pokus jen o pár centimetrů minul šibenici domácí branky. V 80. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Šebek, ale míč poslal jen do břevna. V 85. minutě se pak v 100% šanci objevil Svěrák, ale míč poslal jen do domácího brankáře.

„Prvních 25 minut v Litomyšli bylo z naší strany výborných a nebojím se říct, že kvalitativně o soutěž výše. Poté jsme bohužel z aktivity a především z dobré kombinace zbytečně upustili a nepochopitelně předržovali míč a snažili se vše řešit individuálně. V druhé půli se kluci vrátili ke kombinační hře a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. Stejně jako ve Slatiňanech nás tak může mrzet pouze velký počet neproměněných šancí. I přesto si ale myslím, že jsme předvedli jednoznačně nejkvalitnější výkon podzimu. Pochvalu zaslouží opět kompletně celý tým. Svou hrou nás velmi potěšili především oba stopeři a Kovárník s Žákem".

Vložil: Mrázek Tomáš