Starší dorost si připsal pohodové vítězství.

vs.

SK SPARTAK SLATIŇANY - SK PARDUBIČKY

0 : 7 (0:4)

Branky: 2. Tuťálek, 26. Bartoníček, 35. a 39. Žák, 51. z pen. Havelka, 74. a 83. Ondruš. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:1. Diváků: 36

SESTAVA

Metelka - Kovárník, Bartoníček, Hegyi, Robovský - Hátle, Svěrák (46. Tobeš), Zezulák (63. Frosch), Tuťálek (56. Šustr) - Havelka, Žák (46. Ondruš)

Utkání ve Slatiňanech mělo velmi rychlý úvod. Již ve 30. vteřině chyboval domácí brankář, ale Žák nabídnuté šance využít nedokázal. Ještě v první minutě se do sóla dostal Hátle, svůj pokus ale nasměroval pouze do domácího brankáře. O minutu déle nejprve domácího brankáře nastřelil ve velké šanci Havelka, aby se z následné dorážky prosadil křížnou střelou Tuťálek - 0:1. V 9. minutě poslal Hátle do sóla Žáka, ten však opět nechal vyniknout domácího brankáře. Ve 20. minutě se dostal do další šance Žák, ale po rohovém kopu z dobré pozice branku netrefil. Ve 26. minutě Robovský krásně na vápně uvolnil Bartoníčka a ten křížnou střelou zvýšil na 0:2. Ve 29. minutě se po sehraném přímém kopu dostal k zakončení Robovský, jeho pokus ale domácí brankář dokázal zneškodnit. O minutu déle se do míče opřel Kovárník, ale domácí brankář předvedl velmi dobrý zákrok a míč vytěsnil na rohový kop. Ve 35. minutě se individuální akcí prezentoval Havelka, ve vápně předal míč Žákovi a bylo to 0:3. Ve 37. minutě uháněl od poloviny hřiště Havelka zcela sám, před vápnem míč předával Žákovi, ale jeden z domácích obránců včasným zákrokem šanci zmařil. Ve 39. minutě Havelka opět předal ve vápně míč Žákovi a ten se ani tentokrát nemýlil - 0:4.

V 51. minutě byl ve vápně faulován Ondruš a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Havelka - 0:5. V 74. minutě poslal Hátle míč za obranu na nabíhajícího Frosche, ten v sólovém úniku nastřelil pouze hruď domácího brankáře, odražený míč ale posléze uklidil do sítě Ondruš - 0:6. V 78. minutě Havelka parádní českou uličkou uvolnil Šustra, který však v zakončení selhal a branku vůbec netrefil. V 83. minutě se podruhé v utkání prosadil Ondruš, který nekompromisně poslal míč pod břevno - 0:7. V 85. minutě předal po individuální akci Havelka míč Ondrušovi, jehož pumelici z vápna dokázal domácí brankář vyrazit. V 88. minutě se pak do šance dostal ještě Frosch, ale branku z pravé strany jen těsně přestřelil.

„Ve Slatiňanech jsme, především v prvním poločase, předvedli velmi slušný výkon. Konečně jsme do utkání nastoupili s chutí a s velkou aktivitou, díky které jsme si vytvořili nepřeberné množství šancí. Škoda že jsme dokázali využít pouze čtyři z nich. V druhé půli jsme polevili na koncentraci a také na aktivitě a na hřišti se začalo objevovat velké množství nepřesností. I přesto jsme v poklidu dokráčeli k třem bodům. Pochvalu zaslouží celý tým především za první poločas. Výkonem tentokrát vyčnívali v první půli Žák, v utkání pak Havelka, Hátle a Bartoníček".

Vložil: Mrázek Tomáš