Zlepšený výkon v druhé půli přinesl tři body.

vs.

FC HLINSKO - SK PARDUBIČKY

2 : 3 (1:1)

Branky: 25. Škvrňák, 71. Solnička - 11. a 81. Havelka, 61. Kovárník. Rozhodčí: Filipi. bez karet. Diváků: 50

SESTAVA

Metelka - Tuťálek, Hegyi, Binder, Robovský - Kovárník (65. Žák), Zezulák, Svěrák, Šustr (35. Pavlíček) - Havelka, Ondruš (38. Tobeš)

V Hlinsku se první vážnější situace odehrála až v 10. minutě, kdy byů ve vápně faulován domácím brankářem Ondruš a kopala se penalta. K ní se postavil Havelka a otevřel skóre utkání - 0:1. Ve 25. minutě zahrávali domácí přímý kop, ten jeden z hráčů prodloužil hlavou, Metelka skvěle zasáhl, ale na střelu dorážejícího Škvrňáka byl již krátký 1:1.  Ve 31. minutě se poté Metelka zsakvěl znovu, když dokázal zneškodnit nebezpečnou střelu Solničky.

Hned v úvodu druhé půle se po kombinaci mezi Robovským a Pavlíčkem, dostal k míči Tobeš, ale střela levou nohou postrádala razanci. V 50. minutě se individuální akcí prezentoval Pavlíček, následný střelecký pokus z 20 metrů branku přeletěl. V 61. minutě se po individuální akci odhodlal k střele Havelka, jeho pokus domácí brankář pouze vyrazil a dobíhající Kovárník uklidil míč do sítě - 1:2. V 71. minutě bylo znovu vyrovnáno, když zatáhl SOlnička míč středem a poslal ho za záda Metelky - 2:2. V 81. minutě uvolnil krásně Žák na pravé straně nabíhajícího Havelku, který povedenou křížnou střelou nedal domácímu brankáři šanci - 2:3. O 5 minut déle Žák patičkou poslal do sóla Havelku, který tentokrát napálil míč do tyče. V 89. minutě pak Havelka posunul míč na Tobeše, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou na Žáka, který ale míč poslal pouze do rukou domácího brankáře.

„V prvním poločase jsme v Hlinsku předvedli doslova zoufalý výkon. I díky tomu jsme ještě do poločasu sáhli k dvěma změnám v sestavě. O poločasové bouřce jsme si hodně věcí vyříkali a v druhé půli se hra výrazně, i díky střídajícím hráčům, zlepšila. Nakonec jsme si z Hlinska asi zaslouženě odvezli všechny body. Nicméně výkon z první půle by se již neměl opakovat! Pochvalu tentokrát zaslouží především všichni tři střídající hráči - Tobeš, Pavlíček a Žák".

Vložil: Mrázek Tomáš