Facka hned v prvním kole v Lanškrouně.

vs.

LANŠKROUN, F.O. - SK PARDUBIČKY

3 : 1 (3:0)

Branky: 26. Pecháček, 29. Šebrle, 44. Tesař - 60. Hátle. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 1:0. Diváků: 50

SESTAVA

Mlateček - Robovský, Hegyi, Svoboda M., Ondruš - Havelka (55. Bažant), Hátle, Svěrák (55. Zezulák), Tuťálek - Šebek, Johanides (55. Frosch)

Po 4 letech se náš starší dorost vrátil do domácí soutěže, pardubického krjaského přeboru. Hned na úvod zajížděl do vzdáleného Lanškrouna. Po úvodním tlaku z naší strany, si paradoxně první vážnou situaci vypracovali domácí. Po přímém kopu totiž hlavičkoval na vlastní branku Hegyi a jen díky skvělému zákroku Mlatečka zůstal stav utkání bezbrankový. Ve 13. minutě se do střely z hranice 20 m opřel levou nohou SVěrák, ale míč branku přeletěl. Ve 23. minutě střílel Šebek, ale s jeho pokusem si poradil domácí brankář. Skóre utkání se poprvé měnilo v 26. minutě, když se po chybě obránců objevil ve vápně zcela osamocený Pecháček a pohodlně poslal míč do sítě - 1:0. Uběhly pouze 3 minuty, když domácí nastřelili z přímého kopu břevno,posléze se k odraženému míči bez větších potíží dostal Šebrle a uklidil ho hlavou za Mlatečka - 2:0. Ve 30. minutě se po přímém kopu dostal k hlavičce Hegyi, ale jeho pokusu chyběla přesnost. Ve 44. minutě pak po akci po levé straně domácí opět poslali míč do vápna, kde si ho převzal Tesař a i on velmi snadno poslal míč do sítě - 3:0.

V 53. minutě si obránci opět vybrali slabší chvilku a jen díky Mlatečkovi se stav neměnil. V 60. minutě alespoň upravil skóre zápasu Hátle, který se krásně prosadil křížnou střelou z přímého kopu - 3:1.

„Zápas v Lanškrouně se nehodnotí jednoduše. V prvním poločase jsme předvedli doslova katasrofální výkon, za což jsme po právu inkasovali hned tři góly. Přístup některých hráčů k utkání byl žalostný, a tak bojovný tým domácích měl jednoznačně navrch. V poločase jsme museli v kabině hodně zvýšit hlas, leč efekt to nemělo žádný. Došlo tak hned k trojitému střídání a až poté se hra zlepšila. Více jak na jeden gól to ovšem nestačilo. Pevně věříme, že tento výkon byl  v letošní sezóně poslední... Pochvalu zaslouží alespoň bojující Hátle s Tuťálkem a v druhém poločase dobře hrající Bažant".

Vložil: Mrázek Tomáš