Starší dorost po 13 zápasech padl

Prohra 2:3 v Novém Městě dala soutěži nový náboj.

  vs.   

MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - SK PARDUBIČKY

3 : 2 (2:0)

 

FAKTA

Branky: 17. D. Hůlek z pen., 39. Flígr, 60. Ťokan - 48. Wagner z pen., 52. Maršálek. Rozhodčí: Nožka (Nymsa, Janeček). ŽK: 2:1. Diváků: 38

SESTAVA

Jákl - Nepivoda, Pařízek, Dojčán, Robovský - Tuťálek, Svěrák, Svoboda, Maršálek (83. Dostál) - Havelka (68. Hátle), Wagner

 

Šlágr kola, na malé umělé trávě, pro nás nezačal nejlépe. V 16. minutě se totiž domácí dlouhým míčem přes Pařízka dostali do brejku, vyběhnutý Jákl byl bohužel u míče pozdě a  po jasném faulu se pískala penalta. Tu domácí Hůlek proměnil a bylo to 1:0. Ve 26. minutě mohl vyrovnat Svoboda, který se po ztenčovaném centru Robovského dostal k hlavičce, míč ale do sítě neposlal.  Ve 33. minutě se domácí tým dostal do další velké šance, když se po centru zleva objevil na malém vápně, Robovským zapomenutý, hráč, který však branku ze skvělé pozice přestřelil. Ve 35. minutě se po rohovém kopu Maršálka dostal do zakončení hlavou Pařízek, ale i on se z dobré pozice neprosadil. V 37. minutě rozehrál Svoboda rychle přímý volný kop z cca 40 metrů, pumelici dokázal domácí brankář vyrazit na břevno a míč se posléze odrazil přímo na brankovou čáru... Ve 39. minutě pak domácí využili velké nepozornosti naší obrany a po rozehraném rohovém kopu se Flígr prosadil křížnou střelou z hranice vápna - 2:0. V poslední minutě první půle pak ještě krásnou střelou z 30 metrů zahrozil domácí Hůlek, ale branku těsně minul.

Hned v úvodu druhé půle byl ve vápně sražen Tuťálek a z penalty se tentokrát dokázal prosadit Wagner - 2:1. V 52. minutě pak naši hráči předvedli parádní akci, když míč putoval po ose Svoboda - Tuťálek - Maršálek a posledně jmenovaný zakončoval prakticky do prázdné branky - 2:2. O čtyři minuty déle odcentroval Havelka a už už to vypadalo na gól, ale domácí obránce stihl před Tuťálkem odehrát míč na rohový kop. V 60. minutě pak velkou chybou daroval Pařízek domácím gól, když podběhl vysoký míč a po přihrávce zprava zakončoval Ťokan pohodlně za bezmocného Jákla - 3:2. Vyrovnání měl na hlavě v 89. minutě Svoboda, ale skvělé nabídky od Svěráka využít nedokázal. 

„Asi nikdy nepochopím, jak se v prakticky letním počasí, může odehrát zápas krajského přeboru na umělé trávě, která svými rozměry připomíná spíše hřiště pro malou kopanou... Co jiného, než kopaná pak byla k vidění po celý zápas. Domácí po celé utkání nakopávali míče dopředu a tam se o ně doslova prali. Z fotbalové krásy tak nebylo k vidění prakticky nic. Musíme ale přiznat, že my jsme v první půli předvedli hodně ustrašený výkon a prakticky jsme se porazili sami. Do druhé půle vlétl úplně jiný tým a během 6 minut bylo po zásluze vyrovnáno. Domácí jsme pak mačkali, jenže přišla obrovská chyba Pařízka a bylo prakticky po zápase. Domácí náskok hlídali a my jsme se již na nic prakticky nezmohli. Utkání mě z hodně hledisek velmi mrzí. Nejvíce ale asi proto, že Nové Město rozhodně není tým, který by měl okupovat druhé místo tabulky. Slavia a Chlumec byli rozhodně těžšími a především fotbalovějšími soupeři. Prohrou jsme opět celou soutěž zdramatizovali a tak bude o co hrát až do posledního kola. V sílu našeho týmu věřím, ale je nutné, aby si to uvědomili i hráči a znovu začali všichni jezdit po zadcích". 

Vložil: Mrázek Tomáš