Zápas dvou rozdílných poločasů starší dorost zvládl

Z jasného zápasu nakonec velké drama.

vs.

SK PARDUBIČKY - FK CHLUMEC NAD CIDLINOU

3 : 2 (3:0)

Branky: 9. Maršálek, 14. Zelenka, 18. Havelka - 60. Doležal, 62. Kycelt. Rozhodčí: Pagáč (Barbarič, Blažek). ŽK: 2:3. Diváků: 40.

SESTAVA

Jákl - Nepivoda, Pařízek, Dojčán, Robovský - Tuťálek, Bartoníček (77. Svěrák), Svoboda, Maršálek (57. Hátle) - Havelka (86. Binder), Zelenka (41. Dostál (82. Šebek))

Nástup do utkání byl z naší strany skvělý. Již v 5. minutě se k střele z 20 metrů odhodlal Maršálek a moc nechybělo, aby se skóre utkání poprvé změnilo. V 9. minutě se to již ale povedlo. Svoboda nádherným křížným pasem přenesl hru na nabíhajícího Tuťálka, ten zpětným centrem do vápna našel Zelenku, jeho střelu zblokovala obrana pouze k nohám Maršálka, který míč uklidil do sítě - 1:0. O dvě minuty déle zahrozili také hosté, ale míč přes vyběhnutého Jákla mezi tři tyče nezamířil. Ve 14. minutě se Havelka dostal do samostatného úniku po pravé straně, místo střely ale zvolil geniální přihrávku na zcela volného Zelenku, pro kterého již nebyl problém uklidit míč do odkryté klece - 2:0. V 18. minutě pak Maršálek typickou českou uličkou uvolnil Zelenku, jeho střelecký pokus dokázal brankář hostí pouze ztečovat a dobíhající Havelka si již věděl rady - 3:0. Ve 22. minutě se po pravé straně dostal do úniku Zelenka, ale následnou střelu poslal jen do nohou hostujícího brankáře.

V 52. minutě se do sólového úniku dostal Bartoníček, jenže v 100% šanci branku přestřelil. V 60. minutě chyboval na pravé straně Nepivoda, po následném faulu následoval přímý kop hostů, který Doležal nádhernou střelou po rozehrání, poslal do sítě - 3:1. Uběhly pouze dvě minuty, Robovský špatně vyhodnotil situaci na naši polovině, poslal míč na obsazeného Nepivodu, který souboj prohrál a hosté rázem snížili na rozdíl jediné branky - 3:2. V 65. minutě byl ve vápně faulován Bartoníček, k pokutovému kopu se postavil Tuťálek, jenže neproměnil. V 73. minutě se k střele z 20 metrů odhodlal Svoboda, ale míč jen těsně přeletěl branku. V 88. minutě našel Šebek pod sebou nabíhajícího Svěráka, ale ten střelou levou nohou taktéž branku o pár centimetrů přestřelil.

„V utkání s kvalitním soupeřem jsme si zle zahrávali. K vidění byl zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme zcela jasně panovali a ovládali hru. Již v 18. minutě jsme vedli 3:0 a zdálo se, že je po utkání. Soupeř nekladl žádný odpor a my mohli přidat i další góly. I přesto, že jsme kluky v poločase upozorňovali na to, že ještě není rozhodnuto a že soupeř se rozhodně nevzdá, byl druhý poločas doslova hororem. Po dvou hrubých a zbytečných chybách jsme Chlumec vrátili zpět do hry a ještě se strachovali o výhru. Druhý poločas kluci jednoduše hrubě podcenili. Tři body jsme nakonec ale vydřeli. Za první poločas zaslouží tým pochvalu. Za ten druhý ale pokárání".

Vložil: Mrázek Tomáš